MP JUNIOREK MŁODSZYCH OLECKO 2021 - MKS SIATKÓWKA ŻEŃSKA ŁKS ŁÓDŹ Z BRĄZOWYM MEDALEM

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych - Olecko 2021 zdobył siatkarki MKS Siatkówki Żeńskiej ŁKS Łódź, które bez straty seta pokonały rywalki z Poznania. Sponsorem turnieju i patronem rozgrywek młodzieżowych jest PKN ORLEN.

W turnieju finałowym wzięło udział osiem najlepszych drużyn, a więc: Enea Energetyk Poznań, LTS Legiovia Legionowo, MKS Dwójka Zawiercie, KS Metro Warszawa (grupa A), Energa MKS SMS Kalisz, MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź, SMS Solna Wieliczka, TS Stal Śrubiarnia Żywiec (grupa B).

Głównym partnerem wydarzenia oraz sponsorem młodzieżowych rozgrywek jest PKN ORLEN.

Wyniki i tabele

MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź - Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:20, 25:21, 25:10)

Mecz o brązowy medal mistrzostw Polski juniorek młodszych rozpoczął się od skutecznej gry w ataku obu zespołów. Trzypunktową przewagę 6:3 dzięki dobrej grze obronnej wypracowały łodzianki. Siatkarki z Poznania serią dobrych zagrywek Agaty Makowskiej odebrały rywalkom prowadzenie 11:12. O zwycięstwie łodzianek w wyrównanej końcówce zadecydowały serwisy Nikoli Jęcek. Po przerwie i fragmencie wyrównanej gry do głosu ponownie doszły łodzianki, które pewnie wykorzystały wszystkie niedokładności w grze rywalek i w efekcie prowadziły 9:5. Po kolejnej serii zagrywek Nikoli Jęcek było 16:8 i wydawało się, że emocje w tej partii się skończyły. Poznanianki jednak nie poddały się i udało im się zmniejszyć stratę do dwóch punktów. To było jednak wszystko na co było je stać w drugim secie. Po zmianie stron i pierwszym gwizdku koncert serwisowy zafundowała rywalkom  Nikola Jęcek, która zagrywkę opuściła przy wyniku 10:1. Ta seria przesądziła o losie seta i meczu. Po ostatniej akcji siatkarki ŁKS mogły cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa i zdobycia brązowych medali mistrzostw Polski.

MVP: Alicja JaryszekJesteśmy przeszczęśliwe. Pierwszy raz jesteśmy tak wysoko. Rok temu zajęłyśmy siódme miejsce, więc podium jest dla nas czymś znaczącym. Oczywiście początkowo celowałyśmy w złoto, do tego dążyłyśmy. Niestety, nie udało się, ale i tak cieszymy się z tego co mamy. Mecz nie był dla nas łatwy, tym bardziej, że wczoraj zostałyśmy rozgromione przez zespół z Legionowa. Zmobilizowałyśmy się jednak, by dziś rozegrać mecz z Energetykiem. Chciałyśmy go zakończyć szybko, więc taki wynik jest dla nas ogromnym sukcesem.

Terminarz i wyniki meczów:

6 czerwca (niedziela)

Mecz o 3.miejsce:  MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź - Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:20, 25:21, 25:10)

13:00 finał Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych – Olecko 2021: LTS Legionovia Legionowo -  Energa MKS SMS Kalisz

5 czerwca (sobota):

Mecz o 7.miejsce: MKS Dwójka Zawiercie - SMS Solna Wieliczka  3:1 (25:16, 25:19, 18:25, 27:25)
Mecz o 5.miejsce:  KS Metro Warszawa - TS Stal Śrubiarnia Żywiec 3:0 (25:16, 25:21, 25:17)
I półfinał: LTS Legionovia Legionowo - MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź 3:0 (25:10, 25:12, 25:9)
II półfinał: Energa MKS SMS Kalisz - Enea Energetyk Poznań 3:1 (25:15, 22:25, 25:17, 25:20)

4 czerwca (piątek):

LTS Legionovia Legionowo – KS Metro Warszawa 3:1 (25:21, 22:25, 25:23, 25:12)
MKS Dwójka Zawiercie – Enea Energetyk Poznań 0:3 (12:25, 16:25, 23;25)
MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź – TS Stal Śrubiarnia Żywiec 3:0 (25:16, 25:18, 26:24)
SMS Solna Wieliczka – Energa MKS SMS Kalisz  0:3 (17:25, 12:25, 11:25)

3 czerwca (czwartek):

KS Metro Warszawa – MKS Dwójka Zawiercie  3:2 (18:25, 20:25, 25:20, 25:17 15:12)
Enea Energetyk Poznań – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (18:25, 18:25, 14:25)
TS Stal Śrubiarnia Żywiec – SMS Solna Wieliczka 3:1 (20:25, 25:18, 25:21, 25:17)
Energa MKS SMS Kalisz – MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź 3:0 (25:14, 25:19, 25:18)

2 czerwca (środa):

Enea Energetyk Poznań – KS Metro Warszawa 3:2 (25:19, 21:25, 24:26, 25:21, 15:11)
LTS Legionovia Legionowo – MKS Dwójka Zawiercie 3:0 (25:14, 25:21, 26:24)
Energa MKS SMS Kalisz – TS Stal Śrubiarnia Żywiec 3:0 (25:7, 25:11, 25:13)
MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź – SMS Solna Wieliczka 3:0 (25:21, 25:18, 25:21)

Źródło: pzps.pl/JUSTYNA MATJAS/MARIUSZ SZYSZKO FOT. PIOTR SUMARA/JUSTYNA MATJAS