Młodziczki LTS Legionovii w finałach MMP!

W dniach 13-14.05.2017 r. w Warszawie w hali sportowej ZS Sportowych nr 72 odbyły się 1/2 Mistrzostw Polski Młodziczek, w którym udział wzięła drużyna LTS-u pod wodzą trenera Pawła Kowala przy wsparciu Magdaleny Dąbrowskiej i Dawida MIchora. Pozostałymi uczestnikami półfinałów były drużyny:

UKS Atena Warszawa

MMKS Kłodzko

BKS Bielsko Biała

LTS Legionovia

Zgodnie z komunikatem PZPS turniej rozpoczęliśmy meczem z gospodarzem turnieju UKS Atena Warszawa. Drużyna ta jest budowana sukcesywnie a nie mały w tym udział ma trener Artur Wójcik. Zgodnie z przewidywaniami mecz ten przysporzył wiele emocji i niestety dla naszych młodziczek zakończył się porażką 0:2 (15:25, 24:26). Pierwsza partia jak widać po wyniku nie zapisała się mocno w pamięci natomiast druga już tak. Zwłaszcza, że Legionowianki miały w górze piłkę setową. Niestety nie wykorzystały szansy no i teraz możemy tylko gdybać co by było gdyby.

W drugim meczu o być albo nie być w walce o awans spotkaliśmy się z BKS Bielsko Biała. Obydwie drużyny miały na koncie porażkę więc ewentualne potknięcie powodowało odpadnięcie z rywalizacji o upragniony awans do finałów. Pierwszy set to walka o każdą piłkę i o każdy skrawek boiska. Więcej zimnej krwi zachowują podopieczne Pawła Kowala i wygrywają 25:23. Pełni nadziei, że ten mecz zakończy się w dwóch setach musieliśmy zrewidować swoje stanowisko za sprawą dziewczyn z Bielska Białej. Zagrały tą partię bardzo dobrze i pewnie wygrały 25:15. O wszystkim miał zadecydować tie break. No i… zdecydował że to LTS będzie walczył o awans do Finałów Mistrzostw Polski Młodziczek ponieważ wygrał 15:12 i całe spotkanie 2:1!

W ostatnim meczu turnieju o awans do finałów zagraliśmy przeciwko MMKS Kłodzko. Bardzo trudny przeciwnik, który fantastycznie broni a do tego ma w swoim składzie zawodniczkę grającą na środku o niebagatelnych parametrach mierzącą 197 cm wzrostu. Co prawda nie skakała ona za dużo ale jej zasięg i siła ataku robiła naprawdę duże wrażenie. W pierwszym secie do stanu 17-17 gra była wyrównana raz jedna raz druga strona zdobywała punkty i wtedy przydarzyła się zadyszka podopiecznym Pawła Kowala i straciły kilka punktów. Gdy na tablicy wyników było 18:22 w pole zagrywki weszła Hania Tylska, która perfekcyjnie wprowadzała kolejne piłki z zagrywki zdobywając asy lub uniemożliwiała ona rozegranie akcji przeciwniczkom. Efekt tego był taki, że to właśnie Legionowianki schodziły zwycięskie w tym secie 25:22 !!!. Set drugi to niemalże kopia pierwszego lecz tym razem w końcówce drużyna z Kłodzka nie pozwoliła sobie wyrwać zwycięstwa wygrywając 25:17. O tym kto zagra w finałach znów miał zdecydować tie break. No i…znów zdecydował, że to LTS będzie grał w finałach ponieważ bezdyskusyjnie go wygrał 15:8 i nie pozostawiając żadnych złudzeń przeciwniczkom i całe spotkanie 2:1!

Dzięki takiemu układowi i trzech zwycięstwach Ateny awansujemy z drugiego miejsca na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Dębica 2017 !!!

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenerów, którzy fantastycznie współpracowali w czasie turnieju. Życzymy sukcesów młodziczkom podczas finałów. Finały MPK odbędą się w dniach 19-21.05.2017 w Dębicy.

Skład LTS: Julia Sobalska, Izabela Dąbrowska, Aleksandra Cieślik, Hanna Tylska, Daria Krogulska, Dominika Stolarczyk, Julia Dudkowska, Julia Dolecka, Julia Świderska, Aleksandra Przybysz, Julia Polak i Dagmara Makowska oraz Zofia Ciejka.

Trenerzy: Paweł Kowal, Magdalena Dąbrowska i Dawid Michor.

Bardzo ważną informacją jest fakt, że wszystkie zawodniczki z drużyny są uczennicami Gimnazjum nr 4 w Legionowie, wchodzącego w skład Legionowskiej Akademii SOS.