LTS LEGIONOVIA LEGIONOWO MISTRZYNIAMI POLSKI MŁODZICZEK

W Wieliczce zakończył się turniej finałowy mistrzostw Polski młodziczek. W najlepszej czwórce zagrały zespoły: UKS Atena Warszawa, KS METRO Warszawa, MKS Dąbrowa Górnicza i LTS Legionovia Legionowo. Czempionkami kraju została LTS Legionovia Legionowo, która w spotkaniu finałowym pokonała 2:0 (25:21, 25:15) MKS Dąbrowę Górniczą.

Trzeciego dnia w Solnym Mieście dokonał się podział medali krajowych mistrzostw w kategorii młodziczek. Brązowy krążek trafił do UKS Ateny Warszawy, która po zaciętych derbach Warszawy pokonała 2:0 (25:22, 28:26) KS METRO. Wicemistrzyniami kraju została MKS Dąbrowa Górnicza, a tytuł mistrzyń Polski, dzięki zwycięstwu w dwóch setach wywalczyły siatkarki LTS Legionovii Legionowo.

Mecz o III miejsce: KS METRO Warszawa – UKS Atena Warszawa 0:2 (22:25, 26:28)
Zawodniczki Ateny już od pierwszych piłek lepiej weszły w spotkanie i wypracowały sobie kilku punktową przewagę, którą zespół METRA Warszawy próbował odrobić przez całą partię. Mimo, że siatkarki Ateny wyszły im naprzeciw, popełniając w secie aż 11 błędów własnych, to KS METRO nie umiało z tego skorzystać oddając rywalkom pierwszą odsłonę. Zespół zrehabilitował się w kolejnej partii, w której udało mu się wyjść na prowadzenie i do ostatnich akcji dominować na boisku (21:17). Słabe przyjęcie w końcówce okazało się jednak prawdziwą piętą achillesową METRA Warszawy, która zebrała swoje żniwo, najpierw roztrwaniając cała przewagę, a chwilę potem podarowując Atenie piłkę meczową. MVP: Martyna Leoniak

Finał MP młodziczek: MKS Dąbrowa Górnicza – LTS Legionovia Legionowo 0:2 (21:25, 15:25)
Początek pierwszej partii miał bardzo wyrównany przebieg, a obie drużyny grały na styku punktowym, bez wyraźnego prowadzenia, którejkolwiek z nich. Dopiero w połowie seta dąbrowiankom udało się wyjść na czteropunktowe prowadzenie, jednak własne błędy i niska skuteczność w ataku pozwoliły siatkarkom LTS Legionovii przejąć inicjatywę. Legionowianki nie zamierzały tracić swojej szansy i do końca seta trzymały przeciwniczki na bezpiecznym dystansie, co pozwoliło im na pewną wygraną. W drugim secie siatkarki LTSu nie dały się zaskoczyć i w pełni kontrolowały swoją grę, o czym świadczy mała ilość własnych błędów, która jak się okazało, była gwarantem zwycięstwa (3-11 w drugim secie) MVP: Julia Dolecka