XX Jubileuszowy Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Łeba 2018 - kategoria Kadetki , Kadeci

XX MIĘDZYNARODOWY MARATON
PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZIEŻY
O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA ŁEBY
ŁEBA , LUTY , KWIECIEŃ - 2018

Burmistrz Miasta Łeby
ZDROWOTEL Łeba
Starostwo Powiatowe w Lęborku
Burmistrz Miasta Lęborka
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Polski Związek Piłki Siatkowej
Wójt Gminy Cewice
Wójt Gminy Wicko
Szkoła Podstawowa im .A. Mickiewicza w Łebie
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Gdańsku
SPPS Łeba
SPS Lębork
UKS IRYDA Cewice
Fundacja Polska Siatkówka
ZAPROSZENIE
ORGANIZATORZY
XX MIĘDZYNARODOWEGO MARATONU PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZIEŻY ŁEBA 2018 mają zaszczyt zaprosić Waszą Drużynę do wzięcia udziału w turnieju.
TERMIN:
Maraton odbędzie się w dniach :
22.02.-25.02.2018 ( kadetki i kadeci) 5.04.- 8.04. 2018 (młodziczki i młodzicy)

W Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Łebie.
NAGRODY:
Nagrodami w Turnieju są Puchary Burmistrza Miasta Łeby , Burmistrza Miasta Lęborka oraz Puchary Prezesa „ ZDROWOTELU ŁEBA'' i Puchary Wójta Gminy Cewice . Dodatkowo prowadzona będzie punktacja na najlepszych zawodników i zawodniczki Turnieju.

ZAKWATEROWANIE:
Zakwaterowanie w Domu Wczasowym „Zdrowotel Łeba” w Łebie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami. Koszt jednego dnia (osobodzień (zakwaterowanie i wyżywienie) wynosi 80 zł. Wpisowe od zespołu wynosi 150 zł. Koszty związane z Turniejem uiszcza się w dniu przyjazdu. W dniu przyjazdu zespół zgłasza się w DW „ Zdrowotel Łeba”, ul. Nadmorska do godz.20.00. Przyjazd zespołów winien nastąpić –kadetki i kadeci w dniu 22.02.2018r. odprawa trenerów godz.21.00 dnia 22.02.2018 r. , młodziczki i młodzicy w dniu 5.04.2018r. , odprawa trenerów godz.21.00. dnia 5.04.2018r.
Zespoły zabierają ze sobą piłki do rozgrzewki.!!!


ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia do dnia 31.01.2018 r. proszę potwierdzić telefonicznie organizatorom, tj. Joanna Bieniek tel.691716021 (dziewczyny) i Jarosław Pruski tel. 606326951( chłopcy) lub elektronicznie(jaroslawpruski@wp.pl),(vbieniek@poczta.onet.pl) podając ilość zawodników i opiekunów biorących udział w turnieju.


O udziale w Turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.!!
W drugim dniu każdego turnieju zgodnie z tradycją wcześniejszych Maratonów odbędą się mecze VIP-ów i Trenerów poszczególnych drużyn; prosimy o zabranie strojów sportowych.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

XX MIĘDZYNARODOWY MARATON PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZIEŻY
ŁEBA 2018

To już dwadzieścia lat od rozpoczęcia i realizacji pięknego pomysłu organizacji w Łebie turnieju piłki siatkowej. Początkowo, przez pierwsze lata, był to wyłącznie turniej chłopięcy. Podczas pierwszego turnieju spotkało się w Łebie osiem zespołów z Polski, z czego sześć później dotarło do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików. Nie zabrakło w nim obecnych reprezentantów Polski, takich jak Marcin Możdżonek, Marcel Gromadowski, Zbigniew Bartman, Krzysztof Wierzbowski, Mikołaj Sarnecki, Łukasz Wiśniewski czy Michał Kubiak i wielu innych. Turniej od pierwszej edycji stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a jego głównym organizatorem był Jarosław Pruski. Turniej od początku organizowany jest w Szkole Podstawowej w Łebie dzięki uprzejmości i pomocy organizacyjnej byłego Dyrektora Szkoły Pana Tadeusza Rabki oraz obecnego Dyrektora Pana Macieja Barańskiego. Opinia o turnieju szybko rozeszła się po Polsce, a impreza zaczęła się rozrastać. Już po paru latach Łeba gościła dziesięć zespołów chłopców i dziesięć zespołów dziewcząt, które dołączyły do turnieju. Również ranga turnieju wzrastała, ponieważ dołączyły do rozgrywek zespoły zagraniczne nadając turniejowi statut międzynarodowego. Początkowo był to zespół z Kaliningradu (Rosja), następnie z Włoch (Ladispoli koło Rzymu),a obecnie również zespoły ze Słowacji, Norwegii i Portugalii.
Do pewnego momentu turniej funkcjonował w kategorii młodzików, ale ze względu na bardzo duże zainteresowanie dodano kategorię kadetów i kadetek, a turniej przekształcił się w Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży. Trofeami w maratonie były puchary Burmistrza Miasta Łeby. Od szesnastu lat w organizację turnieju - maratonu włączyła się Joanna Bieniek oraz właściciele „ZDROWOTELU'' Łeba (dawne Mazowsze), którzy zapewniają profesjonalny przebieg maratonu.
Od paru lat, podczas maratonu, spotykają się w Łebie w kategorii młodzik i młodziczka 32 zespoły, tj. 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców.
Podobnie jest w kategorii kadet/kadetka, gdzie również grają 32 zespoły:16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców. W ciągu dwóch tygodni w Łebie zobaczyć można około 1000 młodych adeptów siatkówki z kraju i zagranicy. Ubiegły rok był wyjątkowy pod względem organizacji, ponieważ w kategorii kadet i kadetka udział wzięło 40 zespołów, podobnie w kategorii młodzik i młodziczka grało aż 40 zespołów. Był to szczególny rok, gdyż rok rekordowy, gdzie w jednym miejscu w ciągu dwóch tygodni spotkało się 80 zespołów siatkarskich z kraju i zza granicy - 1400 młodych adeptów siatkówki. Maraton swym zasięgiem, dzięki wsparciu Starostwa Lęborskiego, Burmistrza Miasta Lęborka oraz Wójta Gminy Cewice obejmować zaczął cały Powiat Lęborski. Maraton przebiegł bez zakłóceń pod względem logistycznym czyniąc z niego imprezę i wielkie święto siatkówki w całym Powiecie Lęborskim. Podobnie zapowiada się tegoroczna edycja – dwudziestego już Maratonu. Swój udział zapowiedziały zespoły z Rosji, Włoch, Słowacji, Norwegii, Portugalii, a także wiele zespołów z kraju, m.in. z Warszawy, Olsztyna, Bartoszyc, Kędzierzyna Kożla, Jastrzębia, Nysy, Malborka, Pucka, Gdańska, Moniek, Dobrego Miasta, Bydgoszczy, Wołomina, Braniewa, Słupska, Starogardu Gd. oraz kadry województw: kujawsko – pomorskiego, pomorskiego, warmińsko - mazurskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i wielu innych. Atrakcją Maratonu, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie udział Reprezentacji Młodzieżowej Polski w kategorii kadet.
Impreza toczyć się będzie tym razem pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Burmistrzów Miast Łeby i Lęborka, Starosty Lęborskiego oraz Wójta Gminy Cewice i Wójta Gminy Wicko. Głównymi organizatorami są Urząd Miasta w Łebie, Szkoła Podstawowa w Łebie, Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Siatkowej Łeba, Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork oraz UKS Iryda Cewice.
Przypomnijmy, że w dotychczasowych edycjach maratonu udział brali tacy zawodnicy jak: Marcin Możdżonek, Marcel Gromadowski, Paweł Kowalski, Paweł Dziekanowski, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Krzysztof Wierzbowski, Łukasz Wiśniewski , Mikołaj Sarnecki, Mateusz Malinowski, Łukasz Ożarski, Damian Schulz i wielu innych.
Maraton jest największą imprezą młodzieżową w Polsce i Europie.
Gośćmi maratonu byli również trenerzy kadr narodowych Pan Andrzej Niemczyk, Waldemar Wspaniały oraz Burmistrz Miasta Ladispoli z Włoch,a także Atache Rosji. Tradycją turniejów są mecze rozgrywane pomiędzy przyjezdnymi trenerami a reprezentacją Miasta Łeby. Towarzyszy im zawsze duże zainteresowanie i emocje.
Pobyt w Łebie oraz wszelkie atrakcje poza turniejowe zapewniają młodzieży właściciele ZDROWOTELU Łeba - Państwo Wojciech i Elżbieta Pietruszewscy. Mamy nadzieję, że XX Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży dostarczy niezapomnianych wrażeń sportowych i turystyczno – rozrywkowych, dla których uczestnicy maratonu będą chcieli tu wrócić.
Maraton rozpoczyna się w kategorii kadet i kadetka już w dniu 22 lutego 2018 r. i trwał będzie do dnia do 25 lutego 2018 r., rozgrywany będzie w halach sportowych Szkoły Podstawowej w Łebie, ŁTO w Łebie, Hali Miejskiej w Lęborku. Początek meczy w Łebie 23 luty 2018 r. o godz. 9.00 oraz w Lęborku o godz. 15. 00, również 23 luty 2018 r. w hali ŁTO godz. 9.00. Wstęp na mecze jest bezpłatny.
W czwartek 22 lutego 2018 r. w hali Zespołu Szkół w Cewicach o godz. 14. 00 nastąpi inauguracja maratonu meczem pomiędzy zespołami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Siatkówki z Kaliningradu a zespołem UKS Iryda Cewice Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego w Cewicach.
Ponownie zapraszamy do udziału w obserwacji rozgrywek w kategorii młodziczka i młodzik w dniach od 5.04. 2018 od godz. 9.00 do dnia 8.04. 2018, gdzie w tym dniu odbędą się mecze finałowe.
Początek Maratonu i uroczyste otwarcie odbędą się dnia 23.02.2018 (kadetki i kadeci) godz.13.00 oraz 6.04.2018 (młodzik młodziczka) godz.13.00.
Uroczyste zakończenie odbędzie się w dniach 25.02.2018 godz. 13.00 oraz 8.04.2018 również o godz.13.00. Uroczyste otwarcie i zakończenie w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Łebie
Zapraszamy również na mecze pomiędzy trenerami przyjezdnych drużyn a reprezentacją Miasta Łeby, które odbędą się w dniach 24.02.2018 r. oraz 7.04.2018 r. w Hali SP w Łebie o godz. 19.00. Wszystkich sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice