Archiwum publikacji


 • Video Wykład cz. 3

  Video Wykład cz. 3

  Młodzieżowa Akademia Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu trzecią część wykładu video Roberta Bałuszyńskiego poświęconej zagrywce szybującej z wyskoku. Dzięki uprzejmości FIVB wykład video „ Metodyka i doskonalenie zagrywki szybującej z wyskoku” jest bogato ilustrowany materiałami filmowymi z największych imprez siatkarskich na świecie, podczas których kamera zarejestrowała zagrywkę przez znakomitszych graczy. Materiał filmowy został wzbogacony także o grafiki obrazujące wybrane ćwiczenia w taki sposób aby ich zastosowanie było jak najbardziej przystępne. więcej »

 • Systemowa metoda oceny postępu zawodników

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Systemowa metoda oceny postępu zawodników

  W celu odpowiedniego zastosowania metod treningowych trener, nauczyciel powinien znać mocne i słabe strony drużyny i każdego zawodnika. Bez właściwej analizy umiejętności poszczególnych ćwiczących i całego zespołu zastosowane środki pracy mogą nie przynosić zamierzonego celu albo wręcz przynosić niepożądane skutki. Opracowane przez doc. dr Grzegorza Grządziela i Janusza Macurę więcej »

 • Siatkówka plażowa w szkole

  Siatkówka plażowa w szkole

  Z roku na rok przybywa zawodników, sponsorów. Boiska do siatkówki powstają nieomal wszędzie, a co najważniejsze coraz więcej ludzi ogląda spotkania siatkówki plażowej. Dzieje się tak dlatego, że sport ten łączy przyjemny wypoczynek w okresie letniego urlopu z możliwością uczestniczenia w widowisku, będąc jego aktywnym uczestnikiem lub widzem. Zawodników i kibiców łączy bardzo wiele. Ich strój jest prawie taki sam, a więc można łatwiej się utożsamiać ze sowim faworytem na boisku. Wszystkich uczestników widowiska łączy to samo miejsce i najczęściej ładna pogoda, wspaniała atmosfera, a także pewien styl aktywnego spędzania wolnego czasu. więcej »

 • Zasady gry w plażówkę

  Zasady gry w plażówkę

  Siatkówka plażowa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin sportu. Poznaj jej zasady! więcej »

 • Niska frekwencja na zajęciach sportowych

  Niska frekwencja na zajęciach sportowych

  Przeprowadzane w szkołach kontrole oraz statystyki biją na alarm – frekwencja na szkolnych zajęciach sportowych diametralnie spada, zainteresowanie aktywnością fizyczną wśród dzieci i młodzieży coraz bardziej maleje. Dlaczego tak się dzieje? Co wydarzyło się w przeciągu ostatnich 10 lat, że coraz większa liczba uczniów podczas zajęć wf-u siedzi na ławce, a podwórka i osiedlowa boiska pustoszeją? więcej »

 • Szkoła ponadgimnazjalna

  27.11.2012
  Szkoła ponadgimnazjalna

  Kierowanie treningiem młodego siatkarza wymaga profesjonalnej wiedzy, bowiem zaawansowany wysiłek wpływa na rozwój nie tylko fizyczny, ale i psychiczny dojrzewającego człowieka. więcej »

 • Gimnazjum

  27.11.2012
  Gimnazjum

  Gimnazjum to szczególny okres, w którym pasją do sportu można zarazić, ale również mocno zniechęcić. To co chcemy dla Państwa zrobić to ułatwić to zadanie podsuwając gotowe, a co więcej profesjonalne pomysły, plany na wykorzystanie zajęć lekcji WF i wiele innych. więcej »

 • Szkoła podstawowa

  27.11.2012
  Szkoła podstawowa

  Dział, który pragniemy Państwu zaprezentować przeznaczony jest dla nauczycieli nauczania początkowego oraz nauczycieli klas 4-6. Proponujemy między innymi roczne plany, gotowe scenariusze lekcji oraz wiele innych ciekawych publikacji. więcej »

 • Program szkolenia siatkarza

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Program szkolenia siatkarza

  Program szkolenia siatkarza prezentuje nowe podejście do opracowania metodyki treningu młodych siatkarzy i siatkarek: od charakterystyki gry przez ćwiczenia globalne, syntetyczne do analitycznych z uwzględnieniem specyficznych potrzeb kolejnych etapów rozwoju zawodnika. Opracowany przez zespół ekspertów program kierowany jest do szerokiego kręgu odbiorców – trenerów, instruktorów i nauczycieli pracujących z młodymi zawodnikami. więcej »

 • Program szkolenia siatkarza

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Program szkolenia siatkarza

  Młodzik, kadet, junior - trening więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice