Archiwum publikacji


 • Odzież

  Odzież

  Podpowiemy Ci, o czym należy pamiętać wybierając się na trening siatkarski i co powinna zawierać Twoja torba sportowa. Strój, buty, czy coś jeszcze? więcej »

 • Zasady gry w minisiatkówkę

  10.12.2012
  Zasady gry w minisiatkówkę

  Chcesz nauczyć się siatkówki?  Najlepiej zacznij od minisiatkówki. To gra przeznaczona dla dzieci w wieku 7-12 lat. Jej zasady są nieco prostsze, niż w siatkówce. Mniejsze jest boisko, siatka niżej powieszona - wszystko po to, by najmłodsi zawodnicy mogli w pełni cieszyć się grą w piłkę siatkową, bez żadnych ograniczeń technicznych. więcej »

 • Dlaczego siatkówka?

  Dlaczego siatkówka?

  Warto zainteresować dziecko grą w siatkówkę. To sport, ogólnorozwojowy, oparty na jasnych zasadach,  wyrabiający wysoką sprawność fizyczną dziecka. Poznaj najważniejsze zalety siatkówki.  więcej »

 • Harmonogram treningów dla grupy 6-9 lat

  Harmonogram treningów dla grupy 6-9 lat

  Wszystkich nauczycieli i instruktorów pracujących z najmłodszymi zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem treningów opracowany na podstawie „Coaching Youth Volleyball” w oparciu o Amerykański Program Edukacji Sportowej. Harmonogram zawiera sprecyzowany cel oraz opis umiejętności jakie powinien posiąść zawodnik w wieku 6-9 lat. więcej »

 • Coaching Youth Volleyball

  Coaching Youth Volleyball

  Zapraszamy do zapoznania się z publikacją "Coaching Youth Volleyball" (Trening Siatkówki Młodzieżowej). Jest to jeden z wielu zasobów szkoleniowych Amerykańskiego Programu Edukacji Sportowej (ASEP) i USA Volleyball. Książka ta przeznaczona jest dla trenerów i pozwala poznać metody nauczania podstawowych umiejętności, przedstawia jak wydajne projektować ćwiczenia treningowe, a także jak poprawić umiejętności komunikacyjne, tak niezbędne w prowadzeniu treningu dla dzieci i młodzieży. więcej »

 • Ubezpieczenie dzieci uprawiających sport w szkole i klubie

  Ubezpieczenie dzieci uprawiających sport w szkole i klubie

  Najpopularniejszym ubezpieczeniem przeznaczonym dla dzieci i młodzieży jest szkolne ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Większość rodziców, decyduje się na zawarcie takiej umowy ubezpieczenia w szkole, czy na uczelni, gdyż tak jest zazwyczaj najwygodniej  i najtaniej. więcej »

 • Zasady gry w siatkówkę

  03.12.2012
  Zasady gry w siatkówkę

  Przedstawiamy szczegółowe zasady gry w piłkę siatkową. Warto się z nimi zapoznać, by wiedzieć, jak zachowywać się na boisku, treningu, podczas zawodów. więcej »

 • Video Wykład cz.1

  Video Wykład cz.1

  Młodzieżowa Akademia Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu pierwszy video wykład z planowanej do wydania serii filmowych materiałów dydaktycznych, które będą stanowić praktyczną pomoc w nauczaniu Siatkówki na różnych poziomach zaawansowania sportowego. więcej »

 • Video Wykład cz. 2

  Video Wykład cz. 2

  Młodzieżowa Akademia Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu drugą część wykładu video Roberta Bałuszyńskiego poświęconej zagrywce szybującej z wyskoku. Dzięki uprzejmości FIVB wykład video „ Metodyka i doskonalenie zagrywki szybującej z wyskoku” jest bogato ilustrowany materiałami filmowymi z największych imprez siatkarskich na świecie, podczas których kamera zarejestrowała zagrywkę przez znakomitszych graczy. Materiał filmowy został wzbogacony także o grafiki obrazujące wybrane ćwiczenia w taki sposób aby ich zastosowanie było jak najbardziej przystępne. więcej »

 • Szkolenie dzieci i młodzieży

  Szkolenie dzieci i młodzieży

  Zachęcamy do zapoznania się z Podstawowymi zasadami szkolenia oraz strukturą treningu sportowego dzieci i młodzieży autorstwa Jolanty Kędzi. Publikacja wyjaśnia, czym jest szkolenie sportowe i jak przygotowuje zawodników do osiągania maksymalnych wyników.   więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice