Zawodniczki KSZO na treningu SMS Ostrowiec

Miłą niespodziankę sprawiły uczennicom klasy I a liceum  Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. zawodniczki Orlen ligowego zespołu KSZO Ostrowiec Św. 14 maja 2017 r. 

W hali sportowej SMS libero Kamila Colik oraz atakująca Zuzanna Czyżnielewska poprowadziły pokazowy trening . Dla seniorek ostrowieckiego klubu sezon już się zakończył i są na etapie roztrenowania.  W związku z tym bardzo chętnie skorzystały z zaproszenia i i przyszły podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą z młodszymi adeptkami siatkówki.

Tematem głównym zajęć poza korygowaniem techniki odbić była nauka i doskonalenie poruszania się po boisku oraz pady i przetoczenia siatkarskie. Była to bardzo korzystna dla obu stron forma treningu, ponieważ  seniorki stanęły z tej tzw. drugiej strony i stały się trenerkami, a uczennice miały możliwość potrenowania i podpatrzenia z bliska umiejętności siatkarskich   doświadczonych zawodniczek - podkreśla Rafał Dytkowski, trener S.O.S w Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz drugi trener w zespole seniorek KSZO Ostrowiec Św.  

Mam nadzieję, że tak forma kontaktów na linii Klub – Szkoła Mistrzostwa Sportowego buduje wspaniałe relacje i sprzyja dodatkowej motywacji dla uczennic szkoły, do kontynuowania sportowej kariery w drużynie seniorskiej KSZO.DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice