Turnieje SOS. województwa podlaskiego zakończone

Od 08.10.2013 do 18.11.2013 r. odbyły się 4 turnieje, w których udział wzięli zawodnicy i zawodniczki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z terenu województwa podlaskiego.

W trakcie tych spotkań  przeprowadzono próby i testy sprawnościowe oraz kwestionariusze techniczne zgodnie z zaleceniami programu SOS. Fizjoterapeuta Magdalena Osicka dokonała oceny budowy somatycznej uczestników turniejów.

W uroczystym otwarciu turniejów udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy szkół, w których odbywały się zawody. Najlepszym zespołom wręczono dyplomy i statuetki, a spośród zawodników wybrano najbardziej wyróżniających się w trakcie trwania turniejów.

W klasyfikacji dziewcząt klas I – II gimnazjów zwyciężyło PG nr 18 z Białegostoku przed PG Mońki.  W meczu pomiędzy ZSOiZ w Mońkach klasa I a PG nr 15 Białystok klasa III, zwyciężyły Mońki 3:0. Zwycięzcami turnieju dziewcząt pomiędzy klasami III gimnazjalnymi i I licealnymi zostało XVII LO Białystok przed PG Mońki i PG nr 18 Białystok. W turnieju chłopców klas I i II gimnazjów I miejsce zajęła klasa II PG nr 15 Białystok, II miejsce klasa I PG nr 15 Białystok, miejsce III klasa I PG Suwałki.