Sukces gimnazjalistów SOS. w Świnoujściu

Jeszcze nie wygasły emocje po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Polski Kadetów przez Maraton Świnoujście/wszyscy zawodnicy są uczniami ZSO, a już nasi gimnazjaliści musieli zmierzyć się z najlepszymi rówieśnikami w Wojewódzkim Finale Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców. W błyskotliwym stylu pokonali wszystkich uczestników turnieju i zostali Mistrzami Województwa Zachodniopomorskiego. Finał rozegrany został 12.05.2016 roku na Sali OPP w Kołobrzegu. Kolejne miejsca zajęły gimnazja z Kołobrzegu, Szczecina i Pyrzyc.

W dniach 16.05.-19.05.2016 w Kołobrzegu zostanie rozegrany Ogólnopolski Finał Gimnazjady w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej , nasze województwo będą oczywiście reprezentować uczniowie Gimnazjum nr1 w Świnoujściu. W ubiegłym roku szkolnym wywalczyli trzecie miejsce na finale rozgrywanym w Lublinie.

Skład zespołu: Miłosz Kruk, Bąk Szymon, Bartosz Belchnerowski, Dawid Faryński, Hubert Jałoszyński, Jędrzej Strokosz, Michał Nowakowski/cała siódemka wywalczyła brązowy medal w MP Kadetów/, Szymon Kin, Damian Poszyler, Kacper Pestka, Paweł Garstka, Wojciech Nowicki, Szymon Wojtczak.

Cały turniej obserwował koordynator wojewódzki SOS.- Zdzisław Gogol.

Trenerzy SOS.: Karol Janaszewski, Artur Kulikowski.