Srebrne medale siatkarzy z Kędzierzyńskiego SOS-u w Dreźnie

Srebrne medale siatkarzy z Kędzierzyńskiego SOS-u  w Dreźnie

Drużyna klasy drugiej gimnazjum Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 z Kędzierzyna-Koźla wzięła udział w XVI Międzynarodowym Turnieju „Striezel Cup”, który odbył się w dniach 1-3 grudnia w Dreźnie. W zawodach wzięło udział 16 zespołów z Niemiec, Polski, Szwajcarii i Austrii. Kędzierzynianie spisali się w imprezie znakomicie. Po świetnej grze w grupie eliminacyjnej, gdzie pokonaliśmy siatkarzy z : TSV Grafing, Schleswig Holstein, Berliner TSC, SC Gymnasium Leonhard Basel nasi zawodnicy stoczyli bardzo zaciętą i obfitującą w spektakularne zagrania walkę z rywalami z niemieckiego Dachau. Po wygraniu pewnie pierwszego seta nasi gimnazjaliści w drugiej partii odrobili stratę ze stanu 10:17 i wygrali tą odsłonę 27:25 i całe spotkanie 2:0. W wielkim finale zmierzyliśmy się z zawodnikami klubu MOS WOLA Warszawa. Niestety po wyczerpującym spotkaniu półfinałowym  w meczu o złoto nie sprostaliśmy silnym rywalom ze stolicy i zajęliśmy ostatecznie drugie miejsce w całej imprezie.

Drużyna wystąpiła w składzie: Tomasz Gawron, Piotr Jakubczyk, Emanuel Ścieszka, Mateusz Fedorowicz, Arkadiusz Pągowski, Marceli Miksiewicz, Kewin Brodacki, Bartosz Bojaryn, Tomasz Wójcik, Jakub Rosak, Michał Maziarz i Michał Hołoga.

Trenerem zespołu jest Tomasz Siemaszko.

Przez cały turniej drużynę wspierała i ze wszystkich sił dopingowała grupa kędzierzyńskich rodziców, którym należą się szczególne słowa podziękowania.

Poza rywalizacją sportową poczuliśmy magię zbliżających się Świąt odwiedzając jeden z najstarszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Zwiedziliśmy również bardzo ciekawe Muzeum Transportu w Dreźnie.

Zmęczeni ale pełni wielu wrażeń wróciliśmy do domu i nie możemy się doczekać kolejnych startów.DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice