SP 2 w Pile - szkoła z wielką tradycją dołączyła do S.O.S.

SP nr 2 w Pile - szkoła w wielką tradycją dołączyła do programu S.O.S. Pod porozumieniem dotyczącym "udziału w ogólnopolskim projekcie szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej w szkolnych ośrodkach sportowych działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego" podpisała się Dorota Frydrych, dyrektor SP nr 2, Janusz Polaszek, wojewódzki koordynator S.O.S oraz prezydent Piotr Głowski. 

Ceremonia odbyła się w środę w murach "dwójki". Nie mogło zabraknąć także tych, którzy na byciu w S.O.S skorzystają najbardziej czyli uczennic z klas siatkarskich oraz ich trenerów, Tomasza Idzikowskiego, Artura Pyszewskiego i Sławomira Świderskiego. - Wymagamy standardów w szkoleniu poszczególnych elementów techniki, bo to pozwala na stworzenie spójnego systemu w skali całego kraju - tłumaczy Janusz Polaszek. 

- Siatkarskie Ośrodki Szkolne to nic innego jak system szkolenia. Tu nie ma miejsca na wolna amerykankę. "Dwójka" to szkoła z siatkarską tradycją od 1999 roku. Wypuściła w świat niejedną ekstraligową zawodniczkę. 

 Do wychowanek pilskiej „dwójki” należą m.in. Anita Kwiatkowska i Anna Stencel czyli obecne zawodniczki PTPS Piła, Natalia Sroka (Krawulska), Martyna Grajber – aktualna reprezentantka Polski. - Moim marzeniem jest skład PTPS oparty na zawodniczkach z Piły - zdradził Piotr Głowski. - Żeby reprezentacje klubowe czy państwowe naprawdę takie były, a nie tworzone ad hoc, bo ktoś zapłacił za kontrakt. 

Sławomir Świderski
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice