S.O.S. Ostrowiec Św. na obozie przygotowawczym w Zakopanem

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach 23-31.08.2017 uczennice klasy II liceum ogólnokształcącego SMS w Ostrowcu objęte programem S.O.S. rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu obozem w Zakopanem.

W nadchodzących rozgrywkach zawodniczki będą uczestniczyły w meczach na szczeblu wojewódzkim w kategorii juniorek oraz w III lidze seniorek. Trener Rafał Dytkowski wraz z czternastoma dziewczętami pracowicie spędzili dziewięć dni w Zakopanem, mając do dyspozycji halę sportową  w Szkole Podstawowej nr 5, bazę hotelową wraz z odnową biologiczną oraz wspaniałe tereny naturalne w Tatrach. 

Był to bardzo pracowicie spędzony okres,  ale najważniejsze, że adaptacja przebiegła zgodnie z wytyczonym  wcześniej planem. Treningi odbywały się  w hali sportowej, gdzie dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności techniczne, ale także koordynację ruchową i sprawność ogólną. Na tatrzańskich szlakach wyrabiały wytrzymałość i siłę oraz miały możliwość przy pięknej pogodzie podziwiać wspaniałe krajobrazy i widoki ze szczytów Kasprowego Wierchu, Sarniej Skały, Gęsiej Szyi czy nad Czarnym Stawem Gąsienicowym. Wspólny pobyt  służył wzajemnej integracji, gdzie po wyczerpujących treningach można było spędzić ze sobą czas,  czy kibicować przed telewizorem polskim siatkarzom występującym na rozgrywanych w Polsce Mistrzostwach Europy.

Oprócz treningów znalazła się też chwila  na zwiedzanie i regenerację. Najbardziej popularnymi miejscami był znany deptak, czyli Krupówki oraz basen na Antałówce. Po dobrze przepracowanym obozie zawodniczki miały trzy dni odpoczynku, by w poniedziałek rozpocząć nowy rok szkolny. Do rozpoczęcia sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, ale zawodniczki SMS KSZO z niecierpliwością czekają na mecze w zbliżających się rozgrywkach.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice