Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego SOS w Kraśniku

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
W Kraśniku zorganizowano ogólnopolską inaugurację roku szkolnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W uroczystości wziął udział wiceminister sportu i turystyki, Jarosław Stawiarski, szef projektu SOS, Waldemar Wspaniały, a także Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

                                                                                                                                    foto: Sandra Michalewska

- To już pięć lat funkcjonowania Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w naszej szkole. Ten ogólnopolski projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowany głównie do dzieci i młodzieży ma na celu przede wszystkim upowszechnienie sportu, a w szczególności siatkówki - mówiła Małgorzata Siewierska-Lodowska, dyrektorka szkoły. 

W poniedziałkowej inauguracji wziął udział m.in. pochodzący z Kraśnika wiceminister sportu i turystyki, Jarosław Stawiarski. - Siatkarskie Ośrodki Szkolne sprawdziły się jako świetny pomysł na tworzenie zrębów zawodowej piłki siatkowej w Polsce. Nie myślmy o tym, że mieliśmy nieudane mistrzostwa Europy w Polsce, ale podkreślajmy to, że w lipcu zdobyliśmy mistrzostwo świata w piłce siatkowej juniorów - mówił wiceminister. - To jest nasza przyszłość i to efekt SOS. 

Wśród gości był też Waldemar Wspaniały, szef projektu SOS. - Uczestniczycie w projekcie, którego nigdy w naszym kraju nie było. Nie było go też w Europie ani na świecie. Ten projekt wymyślili polscy trenerzy - podkreślał. 

Siatkarskie Ośrodki Szkolne to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przedsięwzięcie ruszyło 1 września 2012 roku. Obecnie bierze w nim udział ponad 130 szkół z całej Polski. Jedną z nich jest kraśnickie Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Kraśniku. 

- Ten projekt to nie tylko szlifowanie młodych talentów, ale też kształcenie nauczycieli i trenerów. Mowa o ponad 400 osobach, które pracują w SOS. Są to wybitni pedagodzy, którzy kochają siatkówkę - mówił Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Efekty działania SOS w Kraśniku podkreśla burmistrz miasta, Mirosław Włodarczyk. - Zbieramy już pierwsze plony funkcjonowania w naszym mieście Siatkarskich Ośrodków Sportowych. Warto wspomnieć choćby o Olku Maziarzu, który jest mistrzem Polski w ZAKSIE Kędzierzyn-Kożle. Myślę, że wśród tych chłopców, którzy na co dzień trenują w tej sali także są przyszli mistrzowie - mówił burmistrz. 

Zwieńczeniem obchodów była pokaz filmiku o działaniu SOS w kraśnickiej szkole, a także prezentacja umiejętności sportowych młodzieży, która wywołała wśród gości gromkie brawa. 

Żródło: http://krasnik.naszemiasto.pl

                                                                                                                                             foto: Sandra Michalewska
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice