Medal dla plażówki z Wołomina

Jest upragniony medal Mistrzostw Polski dla wołomińskich młodzików! Para Bartosz Firszt i Marcin Gałązka pod wodzą trenera Kamila Trzcińskiego w dniach 30-31 lipca 2014 r. wywalczyła w Warszawie brązowy medal Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodzików. Jest to największy sukces w historii wołomińskiej siatkówki plażowej

Najpierw chłopcy pod koniec czerwca zdobyli plażowe Mistrzostwo Mazowsza, następnie w Starych Jabłonkach z drugiego miejsca awansowali do turnieju finałowego. Słowa podziękowania należą się tutaj Adamowi Sowie, który w ostatniej chwili zgodził się pojechać w zastępstwie pierwszego trenera i pomógł w wywalczeniu awansu do Finałów.

Przypomnijmy tylko, że w tym sezonie wraz ze swoim zespołem chłopcy zdobyli na hali Mistrzostwo Mazowsza młodzików, Mistrzostwo II ligi kadetów oraz 5 miejsce na Mistrzostwach Polski.

Bartosz Firszt w lipcu wraz z kadrą Mazowsza brał udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich (siatkówka halowa) w Spale i został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski rocznika 1999. Natomiast Marcin Gałązka został zaproszony na ogólnopolskie zgrupowanie do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Siatkówce Plażowej w Łodzi.

Te wszystkie powołania i sukcesy to owoc ciężkiej 5-letniej pracy obojga zawodników, ich trenerów Mieczysława Rosłana i Karola Moczydłowskiego oraz drużyny bez której nie mieliby z kim trenować
i wyjeżdżać na zawody.

Zawodnicy są uczniami SOS Wołomin i do zawodów przygotowywali się z scenariuszy lekcji siatkówki plażowej zamieszczonych na platformie