I Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S. za nami

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
W dniach 19-21 czerwca w Częstochowie odbył się I Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S. Podczas zawodów pojawiło się wielu wyśmienitych gości, a wszyscy uczestnicy do domów powrócili zadowoleni i z pamiątkowymi medalami.

Na uroczystym otwarciu turnieju obecny był wiceminister resortu Sportu i Turystyki Tomasz Półgrabski, Poseł na Sejm RP oraz były reprezentant Polski Paweł Papke, Sekretarz Generalny PZPS Andrzej Lemek. Na trybunach zasiedli również Włodzimierz Sadalski, Ryszard Bosek, Stanisław Gościniak, Piotr Gacek, Krzysztof Stelmach oraz poszukujący młodych talentów trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski Andrzej Peć oraz Maciej Zendeł. 

W zawodach udział wzięli najlepsi zawodnicy i zawodniczki z 4 regionów Polski w kategorii gimnazjum i liceum. Mecze rozgrywane były w trzech setach niezależnie od wyniku. Uczestnicy poddani zostali również testom sprawnościowych. W turnieju najważniejszy wcale nie był wynik sportowy, a właśnie zaprezentowanie się i pokazanie młodych talentów. Dlatego też każda z drużyn dwa pierwsze sety miała grać w dwóch różnych składach (1 set młodsi, 2 set starsi), a w trzecim secie dowolnie. 

Po turnieju wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale. 

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za przybycie. Zaprezentowaliście się z naprawdę bardzo dobrej strony, pokazaliście siatkówkę na wysokim poziomie. Dziękuję zawodnikom, trenerom i organizatorom. Do zobaczenia na kolejnym turnieju - zakończył turniej Szef Projektu S.O.S. Waldemar Wspaniały. 

WYNIKI TURNIEJU

Gimnazjum dziewczęta:
Południe – Wschód 2:1
Zachód – Północ 1:2
Zachód – Południe 1:2 
Wschód – Północ 0:3
Zachód – Wschód 3:0
Południe – Północ 0:3

Klasyfikacja:
1.Północ
2.Zachód
3.Południe
4.Wschód

Gimnazjum chłopcy:
Południe – Wschód 0:3
Zachód – Północ 1:2
Zachód – Południe 3:0
Wschód – Północ 1:2
Zachód – Wschód 2:1
Południe – Północ 0:3

Klasyfikacja:
1.Północ
2.Zachód
3.Wschód
4.Południe

Liceum dziewczęta:
Południe – Wschód 3:0
Zachód – Północ 2:1
Zachód – Południe 3:0
Wschód – Północ 1:2 
Zachód – Wschód 2:1
Południe – Północ 0:3

Klasyfikacja:
1.Zachód
2.Północ
3.Południe
4.Wschód

Liceum chłopcy:
Południe – Wschód 3:0
Zachód – Północ 0:3
Zachód – Południe 0:3
Wschód – Północ 0:3
Zachód – Wschód 2:1
Południe – Północ 2:1

Klasyfikacja:
1.Południe
2.Północ
3.Zachód 
4.Wschód

Karolina Szewczyk


Dyskusje użytkowników
3 komentarze

Wspaniałe i potrzebne zawody.Był to w 90% przegląd talentów roczników 99-96 dziewcząt i chłopców uczestniczących w programie S.O.S.Podziękowania należą się organizatorom TURNIEJU TALENTÓW.Klasyfikując młodzieżowe imprezy centralne :
1.TURNIEJ TALENTÓW
2.Turniej Nadziei Olimpijskich
w dalszych miejscach finały OOM

Zdecydowanie bardzo udana pod każdym względem impreza sportowo-promocyjna.Należy podziękować wszystkim osobom,którzy przyczynili się do możliwości przeżywania zawodów w tak pięknej oprawie.Młodzież powinna być zadowolona ,że ma możliwość w warunkach perfekcyjnych ,stworzonych przez Rząd RP i przedstawicieli PZPS, szkolić się grać i mieszkać podczas zawodów.

Wspaniała impreza ! Wielkie brawa dla organizatorów. Pomysł z medalami dla każdego uczestnika/-czki Turnieju - rewelacja ! Oby tak dalej !!!

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice