Dwuktotny mistrz i MVP ligi uniwersyteckiej NCAA odwiedził naszą szkołę.

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Urodzony we Francji, mający polskie korzenie zawodnik poprowadził swój zespól do zwycięstwa w poprzednim i bieżącym sezonie rozgrywek NCAA i po raz drugi z rzędu został wybrany najlepszym graczem sezonu (MVP)! 

Nicolas, bardzo dobrze mówiący po polsku, odwiedził szkołę w towarzystwie trenera Andrzeja Kowala, swojej mamy i dziewczyny Allison. Dzielił się doświadczeniami ze swojego sportowego życia we Francji i USA. Dowiedzieliśmy się, że w USA bardzo dużą uwagę przykłada się do przygotowania fizycznego, a także o tym że drużyna uniwersytecka liczy 22 zawodników i ma bardzo rozbudowany sztab szkoleniowy. 

Ciekawostką jest, że Nicolas reprezentując barwy Francji w drużynach młodzieżowych był rozgrywającym, aktualnie jest przyjmującym. Nasz gość opowiadał również o turnieju Final Four ligi NCAA, podkreślał e to ogromne przeżycie, mecze odbywają się przy kilkunastotysięcznej publiczności i są transmitowane na żywo przez największą stację sportową w Stanach Zjednoczonych ESPN Sports. 

Wskazywał, że wybrał drogę amerykańską, ponieważ istotne dla niego było zdobycie bardzo dobrego wykształcenia i jednocześnie uprawianie siatkówki na wysokim poziomie. 

Niecodzienny gość odpowiadał na pytania naszych uczniów nie ukrywając, że jednym z jego marzeń jest zagrać kiedyś w Asseco Resovii Rzeszów – drużynie, w której grał przed laty jego tato Jacek Szerszeń. 

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice