Akademia GLKS Nadarzyn w Mikoszewie. Młodziczki na obozie w Austrii.

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach 18-28.08.2017 odbył się siatkarski obóz sportowy akademii w Mikoszewie.

Młodziczki natomiast przebyły drugi etap przygotowań w austriackiej miejscowości Treffen. Obóz sportowy odbył się w dniach 13-27 sierpnia,gdzie z zaangażowaniem i ambicją  szlifowały elementy siatkarskiego rzemiosła.

Był to  ostatni etap przygotowań do nadchodzącego sezonu. Nadarzynianki nie tylko ćwiczyły na hali, ale również na boiskach plażowych a także w terenie. Dziewczęta wzięły  udział w testach kontrolnych.

Akademiczki uczestniczyły w wykładach dotyczących zasad zdrowego żywienia i modelu diety sportowca oraz poznawały  poszczególne ustawienia na boisku. W tym roku dziewczęta z akademii będą stawiać  swoje pierwsze kroki w grze szóstkami, zostaną bowiem zgłoszone- podobnie jak ich starsze koleżanki- do rozgrywek młodziczek.

Na obozie był czas na pracę treningową, ale  również był  czas na odpoczynek i regenerację. Dziewczęta z akademii uczestniczyły w zajęciach na basenie, spacerach brzegiem morza. Odbyły wycieczki po Mierzei Wiślanej i do Malborka. Siatkarki odwiedziły rezerwat Mewia Łacha, gdzie było można znaleźć bursztyny, pojawiły się przy ujściu Wisły do morza, przy śluzie "Gdańska Głowa", w kościółku w Stegnie, w Rezerwacie Kormoranów Czarnych w Kątach Rybackich. Akademiczki były także  na "Wielbłądzim Garbie" w Krynicy Morskiej oraz w Parku Dinozaurów w Malborku.

 Na zakończenie obozu odbył się sprawdzian kontrolny, na którym  dziewczęta zaprezentowały się bardzo pozytywnie grając z zespołem Atak Elbląg (mecz sparingowy 6:2) .

Solidnie przepracowane kolejne obozy z pewnością zaowocują wynikami w nadchodzącym roku.

Przed nami kolejny nowy sezon, a w nim nowe wyzwania. Życzę trenerom i zawodniczkom realizacji zakładanych przez siebie celów!


Dominika Leśniewicz


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice