24. Mistrzostwa Świata Szkół w siatkówce z udziałem Szkół SOS.

Dwa bydgoskie Gimnazja objęte programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - nr 6 (dziewczęta) oraz nr 15 (chłopcy) - reprezentują Polskę w 24 mistrzostwach świata szkół. Zawody odbywają się od 25 czerwca do 3 lipca w Belgradzie.

Obie drużyny zakwalifikowały się do mistrzostw świata w Serbii zdobywając złote medale XI Ogólnopolskiej Gimnazjady.

W pierwszej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na osiem grup po cztery ekipy w każdej. Reprezentacja Polski chłopców pokonała po 2:0 Serbię II, Izrael oraz Portugalię i zajęła pierwsze miejsce w grupie. Awansowała do dalszego etapu rozgrywek. Druga była Serbia II - 6 pkt, trzeci Izrael - 3, a czwarta Portugalia - 0.

W rywalizacji o miejsca 1-16 chłopców Polska pokonała Słowację 2:0 (25:13, 25:20). W ćwierćfinale biało-czerwoni spotkają się z Chinami. W innych spotkaniach 1/4 finału Tajwan zagra z Iranem, Francja z Hiszpanią i Grecja z Turcją.

Gimnazjalistki z trzema punktami zajęły czwarte miejsce w grupie. Wygrała Serbia 8 przed Cyprem 4 i Grecją 3.

Wyjazd obu naszych reprezentacji odbył się przy finansowym i logistycznym wsparciu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.