V-CE MISTRZ WIELKOPOLSKI Gimnazjum SOS. MS POZNAŃ

O miano najlepszych w Wielkopolsce szkolnych ekip siatkarskich walczyli w Kaliszu uczestnicy finału województwa w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o puchar „Lazur Cup”. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna SOS. GIMNAZJUM Mistrzostwa Sportowego, która zdobyła tytuł v-ce Mistrza Wielkopolski.

Zawody odbyły się w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczestniczyły w nich po cztery zespoły, w kategorii dziewcząt i chłopców, wyłonione na etapie mistrzostw rejonowych. Rywalizacja w kategorii dziewcząt odbywała się między GIMNAZJUM MS w Poznaniu (mistrz miasta Poznań), Gimnazjum nr 5 w Poznaniu (v-ce mistrz miasta Poznań), Gimnazjum nr 9 (SP nr 24) w Kaliszu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku.

Pierwszy półfinał odbył się pomiędzy Gimnazjum nr 9 (SOS) w Kaliszu, a Gimnazjum MS (SOS) w Poznaniu, który wygrały Poznanianki.
Drugi Półfinał odbył się między Szkołą Podstawową nr 1 w Turku, a Gimnazjum nr 5 w Poznaniu, który również wygrała drużyna z Poznania.

W meczu o brązowy medal wygrała drużyna z Gimnazjum nr 9 w Kaliszu.
Mecz o złoty medal Mistrzostw Wielkopolski odbył się pomiędzy mistrzem miasta Poznań (Gimnazjum MS) oraz v-ce mistrzem miasta Poznań (Gimnazjum nr 5), który zakończył się wygraną Gimnazjum nr 5.