Turniej mini siatkówki z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

16 listopada 2018 r w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu odbył się Turniej singli dziewcząt klas V z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Turniej, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Wieluniu oraz klub WKS Siatkarz Wieluń, otworzyła dyrektor szkoły Małgorzata Jachowicz - Wróblewska. Dla uczczenia 100 lecia "Niepodległej" turniej rozpoczęto się od zaśpiewania Hymnu Narodowego.

W turnieju udział wzięło 20 zawodniczek z 3 szkół podstawowych: SP Wierzchlas, SP 5 Wieluń i SP 2 Wieluń, dziewczyny rozegrały mecze w czterech grupach eliminacyjnych systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 15 punktów. Po zakończeniu meczy grupowych rozegrano 5 turniejów finałowych; o miejsca I - IV zagrali zwycięscy grup, o miejsca V - VIII dziewczyny, które w grupach zajęły II miejsce itd.

Mecze były bardzo zacięte, wiele z nich kończyło się na przewagi; była radość zwycięzców i łzy pokonanych. Ostatecznie zwycięzcą turnieju została Wiktoria Przepiórkowska z SP Wierzchlas, która w meczach finałowych pokonała kolejno: drugą w turnieju Martę Michnik 16 : 14, trzecią w turnieju Martynę Janas 21 : 19 i czwartą w turnieju Maję Szczepaniak również na przewagi 16 : 14 

Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale, a także drobne upominki ufundowane przez klub WKS Siatkarz Wieluń.

Turniej organizowali nauczyciele S.O.S. Katarzyna, Leszek Pałyga, a mecze sędziowały siatkarki S.O.S. z III klasy gimnazjum.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice