TURNIEJ LIEDMANN MŁODZI GIGANCI SIATKÓWKI

W niedzielę 22.09.2019 r. w hali miejskiej w Wieluniu odbył się Turniej eliminacyjny Liedmann Młodzi Giganci Siatkówki. W turnieju wzięło udział sześć drużyn dziewcząt reprezentujących kluby z Łasku, Turku, Pajęczna, Zduńskiej Woli, Ozorkowa i Wielunia. Zespoły zagrały systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 25 punktów, w sumie rozegrano 15 meczy na trzech sektorach.

I miejsce w turnieju zajął klub Łaskowia Łask, który wygrał wszystkie mecze, na II miejscu uplasowały się gospodynie turnieju SOS WKS Wieluń, III miejsce wywalczyła ekipa UKS Ozorków, na IV miejscu uplasował się MOS Turek, V miejsce zajęła AS Zduńska Wola, a VI Libero Pajęczno.

Turniej, którego organizatorem był klub WKS Wieluń udał się znakomicie; posiłki dla zawodniczek i trenerów zapewnił sponsor klubu - firma WERONA, koszulki dla zawodniczek i trenerów oraz nagrody indywidualne ufundował sponsor turnieju - firma Liedmann agro, natomiast puchary, medale i statuetki dla wyróżniających się zawodniczek ufundował klub WKS Wieluń

W turnieju statuetką nagrodzono po jednej wyróżniającej się zawodniczce z każdego zespołu; były to:

Łaskowia Łask - Amelia Kisiel

WKS Wieluń - Kinga Krawczyk

UKS Ozorków - Karolina Kowalczyk

AS Zduńska Wola - Dominika Wlaźlik

MOS Turek - Agata Lityńska

Libero Pajęczno - Anna Trawczyńska

Dodatkowo trzy zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe od sponsora głównego turnieju: Martyna Michalak z Łasku, Małgorzata Wojtyra z Wielunia i Julia Król z Ozorkowa

Dwa pierwsze zespoły z tego turnieju: Łaskowia Łask i WKS Wieluń będą grały w Finale Młodych Gigantów Siatkówki, który odbędzie się 11.10.2019 w Kępnie.