TURNIEJ CZWARTOKLASISTÓW AKADEMII MINISIATKÓWKI W KĘTACH

W dniu 14 listopada w hali przy SP 3 w Kętach Podlesiu odbył się kolejny turniej mini piłki siatkowej. Tym razem do rozgrywek przystąpiło 35 chłopców klas IV z SP 1 i SP 2 i SP 3 Kęty, z Nowej Wsi i Porąbki. Organizatorem imprezy podobnie jak w poprzednim tygodniu była Pani Anna Sordyl z SP nr 3 Kęty, która zapewniła obsługę sędziowską, złożoną z uczniów kęckiej ,,trójki”,  a biuro zawodów poprowadził Pan Jacek Drozdowski.

Była to pierwsza z IV rund rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego, pierwsze dwie rundy to gry singlowe, natomiast dwie kolejne zawodnicy rozegrają w formie gier podwójnych.

W grupie chłopców mecze w pierwszej fazie rozegrano w 8 grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie pierwsze dwa miejsca z grup zagrały systemem pucharowym o wejście do finału, gdzie zwycięskie drużyny rywalizowały o miejsca I-VIII.  I m w turnieju zajął Jakub Smolarek z SP 2 Kęty, który w finale pokonał Filipa Weźranowskiego z Millenium Porąbka, a III miejsce wywalczył Antoni Haręża z SP 2 Kęty . Chłopcy z dwójki trenują pod okiem trenera Pawła Puchały i już w roku ubiegłym startowali w rozgrywkach Kinder+Sport. Podobnie jak dziewczęta wszyscy chłopcy, którzy zajęli miejsca na podium uczestniczą regularnie w zajęciach klubowych i prezentują wysoki poziom umiejętności siatkarskich.

Atmosfera rywalizacji była emocjonująca, rodzice dopingowali swoje dzieci. Zawodnicy za miejsca I-III otrzymali pamiątkowe medale. Podobnie jak w kategorii dziewcząt turniej dla najmłodszych chłopców cieszył się bardzo dobrą frekwencją oraz dobrym poziomem uczestników. Kolejny turniej dla klas V-VI odbędzie się w grudniu.