Sukces uczennic kostrzyńskiego SOS

Zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo województwa lubuskiego w kategorii kadetek. Ostatnim etapem walki o medale LZPS był turniej finałowy, w którym spotkały się 4 najlepsze zespoły z rundy zasadniczej. Gospodarzem imprezy w dniach 13-14 lutego był zespół z Lubska, który prowadził w rozgrywkach ligowych.

Oprócz gospodyń udział w finale wzięły zespoły Astry Nowa Sól, Volley Gubin oraz kostrzyńska „Dwójka”. Bardzo trudna sytuacja kadrowa naszego zespołu (choroby) w ostatnich dniach spowodowała, że trener Dariusz Czarny obawiał się czy uda się utrzymać medalowe miejsce po rundzie zasadniczej.

Turniej rozpoczęliśmy meczem z aktualnymi jeszcze mistrzyniami z Nowej Soli. Początek meczu nasze rywalki miały piorunujący i po dwóch setach przegrywaliśmy  0-2. Konieczne były zmiany w naszym ustawieniu z przesunięciem z rozegrania na przyjęcie Oli Droździak, która jako jedyna zawodniczka w ostatnich dniach uniknęła choroby. Było to bardzo dobre posunięcie, bo od tego momentu zdecydowanie poprawiliśmy przyjęcie zagrywki oraz siłę ataku. Następne dwa sety wygraliśmy i o wyniku meczu decydował piąty set. Bardzo zacięty pojedynek ostatecznie zakończył się zwycięstwem nowosolanek 3-2.

W drugim meczu spotkaliśmy się z zespołem z Gubina. Ten mecz również rozstrzygnął się po pięciosetowej walce, tym razem to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa 3-2 i zapewnienia sobie brązowych medali w Mistrzostwach Województwa oraz awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z zespołem gospodyń, który pokonały nas 3-1 i zdobyły Mistrzostwo Województwa.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Kornelia Chabasińska (kap), Aleksandra Droździak, Karolina Kępa, Ewa Burzyńska, Agata Prokopiak, Aleksandra Jóźwiak (libero), Nikola Wojna, Katarzyna Wesołowska i Justyna Wieliczko.

Wszystkie zawodniczki na co dzień trenują pod okiem trenerów w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie – Dariusza Czarnego, Łukasza Kostowieckiego i Pawła Bihuniaka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.