Srebro SOS Tychy na Ogólnopolskiej Gimnazjadzie

W dniach 19-22.06.2016 w Kołobrzegu odbył się Finał Ogólnopolskiej Gimnazjady w Grach Halowych. O medale walczyły  mistrzynie  z 16 województw.

Zespoły podzielone na cztery grupy turniejowe.

Tyszanki trafiły do grupy ”śmierci” – znalazły się tam z siatkarkami Gimnazjum nr 9 z Rumii / aktualne Mistrzynie Polski młodziczek., Gimnazjum nr 13 z Łodzi / w skład zespołu wchodzą zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego, ŁKS Łódź, /    Gimnazjum nr 5 z Białej Podlaskiej / półfinalista MP młodziczek/.

W pierwszej rundzie tyszanki szły jak burza pokonując G 13 z Łodzi 2:1, G-9 z Rumii 2:0, G-5 z Białej Podlaskiej 2:1.

W drugim dniu spotkały się z G 1 z Andrychowa – pokonując je 2:1 i w  ostatnim meczu – decydował on o tym o jaki kolor medalu będą walczyły tyszanki – pokonały ZSOMS z Ostrowca Świętokrzyskiego 2:1 – tym samym zapewniając sobie już srebrny medal.

W ostatnim spotkaniu zmierzyły się z Gimnazjum nr 6 z Polic / SMS- zaplecze zespołu ligowego Chemik Police/ w meczu o złoto. W pierwszym secie tyszanki miały problem z punktami odniesienia– / grały bowiem wcześniej na sali o innych parametrach – długość i szerokość/  co wpływało na wykonanie prawidłowej zagrywki, ataku. W drugim secie już zaznajomione z parametrami zaczęły walczyć na równi z przeciwnikiem. Musiały jednak uznać, po zaciętym i wyrównanym secie wyższość drużyny przeciwnej, przegrywając seta 28:26. Wynik meczu 2:0 dla Polic.

Na zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 3 w Tychach odbyła się uroczysta akademia, na której obecne były władze miasta w osobach Prezydent D. Szczepańskiej, Dyrektor MZO – D. Gnacik. Na akademii zostały nagrodzone uczestniczki Finału Ogólnopolskiej Gimnazjady – srebne medalistki  oraz trenerzy pracujący na co dzień na zajęciach szkolnych ze sreberkami.