SOS. Sulechów bez sportowej gościnności

W dniu 07.11.14 w hali Liceum Ogólnokształcącego przy ul Żeromskiego  w Sulechowie został rozegrany Wojewódzki Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.  W turnieju wystąpiły uczennice klasy I, II, III gimnazjum z Sulechowa, Nowej Soli i Kostrzyna oraz klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie.

Turniej odbył się pod patronatem Starosty Zielonogórskiego  Ireneusza Plechana.  Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: koordynator Wojewódzki  Edwin Łazicki, Starosta Irenusz  Plechan oraz Dyrektor LO w Sulechowie  Beata Henrykowska.

Zgodnie z tradycją turniejów siatkarskich  uroczystość otwarcia zakończyły sportowe okrzyki zawodniczek z SOS z Kostrzyna, Nowej Soli i Sulechowa.

W rywalizacji klas pierwszych najlepszą drużyną okazał się SOS Gimnazjum nr 3 w Sulechowie  prowadzony przez  trener Annę Gwiżdż. Drugie miejsce zajęła drużyna SOS Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli a na trzeciej  pozycji uplasowały się siatkarki z SOS Gimnazjum nr 2 z Kostrzyna.

Rywalizację w klasach drugich  również wygrały Sulechowianki z Gimnazjum nr 3. Miejsce drugie zajęły siatkarki z Gimnazjum nr 2 z Kostrzyna  a  trzecie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli. Niespodziankę sprawiły podopieczne trenera Dariusza Czarnego z klasy III gimnazjum nr 2 z Kostrzyna, które lepszym stosunkiem setów wyprzedziły zespół gospodarzy klasy I Liceum Ogólnokształcącego  i zajęły pierwsze miejsce.  Na trzecim miejscu uplasował się zespół  Gimnazjum nr 2 z Nowej Soli.

Wszystkie zespoły na koniec turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Powiat Zielonogórski. Koordynator  Edwin Łazicki ogłosił nazwiska zawodniczek , które będą reprezentowały Województwo Lubuskie na turnieju Regionalnym  SOS w dniach 29-30 w Rybniku.