SOS. Andrychów nie zagra w finałach MP

Trenowani przez Piotra Trojaka młodzicy  SOS. MKS Andrychów wywalczyli w tym sezonie tytuł mistrza Małopolski, potem świetnie spisali się w ćwierćfinale Mistrzostw Polski i awansowali do półfinału MP.

Półfinał MP rozgrywany jest w ten weekend w Warszawie. Na początek Andrychowianie sprawili ogromną niespodziankę, pokonując 2-0 jednego z faworytów – zespół Jastrzębskiego Węgla. Kolejnym przeciwnikiem był mistrz województwa mazowieckiego MOS  Wola Warszawa . Andrychowianie przegrali 2:0. Decydujące mecze rozegrały się w niedziele Andrychów pokonał 2:1 UKS Międzyrzecz Podlaski 2:1. Po pierwszym secie przegranym bardzo wysoko udało się zmobilizować całą ekipę i wygrać 2 kolejne sety  utrzymując szansę awansu. Wszystko zależało od meczu Warszawy z Jastrzębskim. Niestety wygrana 2:1 Jastrzębskiego dała im awans. Decydowały małe punkty, w których Andrychów miał sporą stratę.

- Chłopcy z Andrychowa znaleźli się w 16 tce najlepszych drużyn w Polsce. Drużynie z Andrychowa zabrakło najmniej z wszystkich półfinalistów do awansu na finały Mistrzostw Polski. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i myślę że 9-10 miejsce należy do Andrychowa - powiedział trener Piotr Trojak. -Sezon młodzika dobiegł końca dziękuję wszystkim zawodnikom, rodzicom i kibicom, trenerom za zaangażowanie pomoc, walkę i wspaniałe emocje jakie było nam przeżyć przez ten cały sezon.