RUSZYŁY ROZGRYWKI AKADEMII MINISIATKÓWKI ,,SOŁA” KĘTY DLA CZWARTOKLASISTÓW

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach 16 i 17 listopada w sali gimnastycznej SP nr 2 w Kętach odbyły się turnieje mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, w których wystartowało łącznie 56 dzieci. Tym razem w zawodach wzięli udział najmłodsi adepci siatkarskiej sztuki, uczniowie klas IV szkół podstawo-wych z Nowej Wsi, Porąbki, Bulowic, Witkowic, SP 1 i SP 2 Kęty. 

Organizatorem imprezy dla najmłodszych adeptów byli nauczyciele Szkoły Podstawowej  nr 2 Kęty, będący również szkoleniowcami siatkarskiego ośrodka szkolnego, działającego w ,,dwójce” – Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek.

Była to pierwsza z planowanych czterech rund rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego. Zawodnicy i szkoły otrzymują punkty za uzyskane miejsca w poszczególnych turniejach, po których nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu rozgrywek. Dwie pierwsze rundy to gry singlowe, natomiast dwie kolejne zawodnicy rozegrają w formie gier podwójnych.

W kategorii dziewcząt wystartowało 30 dziewcząt z sześciu szkół. W grupie dziewcząt mecze       w pierwszej fazie rozegrano w 8 grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie pierwsze miejsca z grup zagrały w finale A o miejsca I-VIII, a dziewczęta, które uplasowały się na drugim miejscu w grupie zagrały w finale B. W kategorii dziewcząt I m zajęła Alicja Pszczółka  z Bulowic, na II miejscu uplasowała się Nikola Domasik z Witkowic. III miejsce wywalczyła Anna Durańczyk     z Witkowic, pokonując Sandrę Majdak z Porąbki i Julię Hrapkowicz z SP 2 Kęty.

Do rozgrywek chłopców zgłosiło się 26 uczestników. Najpierw chłopcy zagrali w grupach ,,każdy z każdym”. Rywalizacja była tak równa i zacięta, że o miejscu w grupie często decydowały małe punkty. Zwycięzcy grup zagrali w finale A, a chłopcy z drugich miejsc rywalizowali w finale B. Pozostali uczestnicy turnieju zagrali o dalsze miejsca. W kategorii chłopców najlepszy okazał się Maciej Stanclik z ,,Millenium” Porabka, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Szymona Pszczółkę. III m zajął Patryk Dwornik z kęckiej ,,dwójki” , pokonując po zaciętej walce Oskara Macurę z Nowej Wsi.

Atmosfera rywalizacji była bardzo emocjonująca, dzieci przeżywały swoje zwycięstwa i porażki, lecz wszystko odbywało się w duchu sportowej rywalizacji. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy turnieju są bardzo zadowoleni z bardzo dobrej frekwencji oraz poziomu uczestników turnieju. Kolejny turniej rozgrywany w formie gier pojedynczych dla tej grupy wiekowej odbędzie się w styczniu. Zapraszamy chętnych do włączenia się do naszej rywalizacji.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice