Puchar ziemi grybowskiej w rękach uczennic I klasy SOS Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie

• Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach 27-28.05.2017 r. w Grybowie odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar ziemi Grybowskiej w którym startowało 16 zespołów. Uczennice 1 klasy SOS Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie w pierwszym dniu zawodów wygrały wszystkie mecze po 3:0 , z UKS Viktoria Włoszczowa , Dominikiem Kraków i UKS ISKRY Grybów.

Drugi dzień zaczął się od Ćwierćfinału w którym rzeszowskie pierwszoklasistki podejmowały zespół UKS Gimnazjum Dębowiec, który zakończył się wynikiem 2:0 dla rzeszowianek. Półfinał z zespołem z Węgier zapowiadał się bardzo ciekawie ponieważ zawodniczki z Nyiregyhazy prezentowały wysoki poziom .Bardzo dobra gra w polu serwisowym i na kontrze spowodowała że to zawodniczki z Rzeszowa wygrały ten mecz 2:0 i tym samym awansowały do Finału turnieju w którym miały się zmierzyć z zespołem Sandecji Nowy Sącz. Pierwszy set finału to bardzo dobra gra rzeszowskich gimnazjalistek, które to zdecydowanie wygrały pierwszą partię. W drugim secie lepiej zaczęły grać zawodniczki Sandecji i do samego końca seta nie było wiadomo który zespół uzna wyższość rywala. Ostatecznie to zawodniczki z Rzeszowa wygrały tego seta i cały mecz 2:0, cały turniej kończąc bez straty seta.

I miejsce i Puchar ziemi Grybowskiej trafił do uczennic SOS z Rzeszowa, a dodatkowo wyróżnione w zespole zostały : Bieniek Gabriela i Monika Szwarc a najlepszą środkową turnieju wybrano Lenik Julię.

MVP turnieju została kapitan zespołu Natalia Rejment.

Trener: Michał Łukowicz