PRZYSZŁE UCZENNICE SOS. W OGÓLNOPOLSKIM FINALE KINDER+SPORT

Dnia 27.05.2017 r. w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Województwa w minisiatkówce dziewcząt KINDER+ SPORT, które rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV „dwójki”, klasy V „trójki”, klasy VI „czwórki”.

Startowały najlepsze zespoły wyłonione drogą eliminacji. Bardzo dobrze spisały się uczennice SP 6 i Akademii SOS. w Białej Podlaskiej reprezentujące SKS „Szóstka”, które wywalczyły srebrny i brązowy medal.

W klasach IV „dwójki” udział wzięło 16 zespołów, dziewczęta z „Szóstki”: zdobyły brązowy medal, drugi zespół zajął V miejsce.

W klasach VI „czwórki” startowało 12 zespołów, nasze dziewczęta zdobyły srebrny  medal i awansowały do Ogólnopolskiego Finału  Kinder+Sport, który odbędą się w Zabrzu w dniach 26-29.06.2017 r, drugi zespół „Szóstki” zajął IV miejsce.

Ich starsze koleżanki siatkarki SOS. z PG Nr 5 w dniach 14-17.06.2017 r w Elblągu będą reprezentować szkołę, miasto i województwo lubelskie w XIII Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w piłce siatkowej.