Kołobrzeska liga międzypowiatowa nowym pomysłem na promocję

27 marca 2014 roku w Dygowie rozegrany został finałowy turniej w ramach Kołobrzeskiej Ligi Międzypowiatowej. Jest to pierwsza edycja tego typu imprezy w Kołobrzegu, której współorganizatorem jest SOS Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg.

W 3 turniejach o miano najlepszej drużyny w regionie rywalizowały 4 drużyny: Gimnazjum Rymań, Gimnazjum Dygowo, SOS Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg ( 1klasa ) oraz SOS Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg ( 2 i 3 klasa ). Do ogólnej klasyfikacji liczyły się wszystkie rozegrane mecze w całym cyklu.

SOS Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg ( klasa 2 i 3) zostało zwycięzcą całego cyklu Ligi Międzypowiatowej. W finałowym turnieju wygrało wszystkie 3 spotkania rezultatami 2:0 przez co ostatecznie zapewnili sobie zwycięstwo. Drugie miejsce przypadło siatkarzom z Gimnazjum w Dygowie, a trzecie Gimnazjum w Rymaniu.

Najmłodsi adepci piłki siatkowej, czyli siatkarze SOS Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu, którzy są uczniami klasy pierwszej zajęli ostatnie 4 miejsce, lecz pokazali się z bardzo dobrej strony walcząc na równi ze starszymi kolegami. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy. Wyróżniający się zawodnicy z każdej drużyny otrzymali statuetki w trzech kategoriach: przyjmujący, rozgrywający
i atakujący.

Celem turnieju  było propagowanie piłki siatkowej w kołobrzeskim regionie. Jest to pierwsza edycja Ligi i organizatorzy planują na przyszłe lata znacznie poszerzyć listę zespołów uczestniczących w rozgrywkach.