KĘDZIERZYŃSKO- KOZIELSKI KOZIOŁEK 2018

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

77 meczów, 26 zespołów, 3 dni grania.ak w skrócie można opisać „XII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców KĘDZIERZYŃSKO – KOZIELSKI KOZIOŁEK 2017”.

W dniach 16-18 lutego 2018r.  już po raz 12 rozgrywany był w Hali AZOTY Turniej piłki siatkowej, który patronatem objęli Pan Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła i Pani Prezydent Miasta Sabina Nowosielska. Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19, Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy MMKS  oraz MOSiR Kędzierzyn – Koźle.

W trakcie 3 dniowych zmagań rywalizowały ze sobą zespoły dziewcząt i chłopców z całej Polski, oraz Słowacji i Czech.

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:
1.    BKS CHEMIK BYDGOSZCZ               
2.    PSP 19 K – KOŹLE 2                   
3.    KS METRO WARSZAWA 2               
4.    BBTS WŁÓKNIARZ BIELSKO BIAŁA           
5.    PSP 19 K – KOŹLE 1                   
6.    KS METRO WARSZAWA 1               
7.    SKPS DUNAJEC NOWY SĄCZ               
8.    CUPRUM LUBIN                       
9.    ORION SULECHÓW                   
10.    MLKS VOLLEY GUBIN   

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:
1.    BKS STAL BIELSKO – BIAŁA                      
2.    REPREZENTACJA POLSKI ROCZNIK 2004 I   
3.    UKS ŚMIGIEL                   
4.    AZS AWF SMS JUNIOR WROCŁAW       
5.    MKS MOS WIELICZKA               
6.    KS METRO WARSZAWA               
7.    PSP 19 K – KOŹLE 1               
8.    UKS TYGRYSY STRZELIN               
9.    REPREZENTACJA POLSKI ROCZNIK 2004 II   
10.    TKS SIATKARZ JAROCIN               
11.    MVK FRIGOLOG NOVÉ MESTO NAD VÁHOM     
12.    PSP 19 K – KOŹLE 2               
13.    ENERGA AKADEMIA POMORSKA CZARNI SŁUPSK     
14.    PSP 19 K – KOŹLE 3                  
15.    MLKS VOLLEY GUBIN               
16.    DDM SLAVKOV     

Trenerzy przyznali nagrody indywidualne wyróżniającym się zawodnikom w poszczególnych zespołach oraz wybrano najlepszych zawodników turnieju.

W kategorii chłopców:
Tomasz Gawron  (Kędzierzyn-Koźle)           – Najlepszy Przyjmujący
Olaf Durmaj  (Bydgoszcz)                            – Najlepszy Rozgrywający
Adrian Gacek  (Warszawa)                          – Najlepszy Blokujący
Kacper Kuźmiński (Bielsko Biała)                – Najlepszy Atakujący
Mateusz Mielcarek ( Bydgoszcz)                  – MVP

W kategorii dziewcząt:
Joanna Chorąża (Kadra  I)                – Najlepsza Przyjmująca
Ewa Kostyra (Bielsko Biała)              – Najlepsza Rozgrywająca
Zofia Lisa (Wrocław)                          – Najlepsza Blokująca
Malwina Stachowiak (Śmigiel)           – Najlepsza Atakująca
Sara Wagner (Bielsko Biała)              – MVP

W trakcie turnieju zmagania zawodników obserwowało liczne grono kibiców, wśród nich Prezydent Miasta pani Sabina Nowosielska, Wojciech Jagiełło zastępca Prezydenta Miasta, Marek Kwieciński i Jacek Sitarek koordynatorzy regionalni Programu Siatkarskie Ośrodki Szkolne, Lucjan Krakowczyk i Zbigniew Błaszczak koordynatorzy wojewódzcy S.O.S., Grzegorz Wagner SMS PZPS w Szczyrku.
Naszą Szkołę reprezentowały dziewczęta z klas 3A, 2A i 7A oraz chłopcy z klas 3A i  2A.
Uczestnicy docenili wysoki poziom sportowy oraz organizacyjny turnieju i deklarowali udział w kolejnych edycjach turnieju.

Wielkie podziękowania należą się rodzicom którzy przez 3 dni dopingowali swoje pociechy oraz włączali się chętnie w pomoc organizatorom.

Dziękujemy sponsorom:
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Urząd Miasta Kędzierzyn – Koźle
Opolski Związek Piłki Siatkowej
ZAKSA S.A.
FAMET S.A.
JOB. COP. Sp. z o.o.

 Trenerzy: Andrzej Gąsior, Wioletta Bernat.
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice