CZWARTOKLASISTKI NA TURNIEJU AKADEMII MINISIATKÓWKI W KĘTACH

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniu 7 listopada w nowej hali przy SP 3 w Kętach Podlesiu odbył się turniej mini piłki siatkowej dziewcząt klas IV. W zawodach udział wzięły uczennice z Nowej Wsi, Porąbki, Bulowic, Witkowic, SP 1 i SP 2 i SP 3 Kęty. Dziewczęta reprezentujące szkolne reprezentacje uczestniczą w swoich szkołach w zajęciach Akademii Siatkówki lub trenują w klubach (Millenium Porąbka, UMKS Kęczanin, Victoria Witkowice). Organizatorem imprezy dla najmłodszych adeptek siatkówki była Pani Anna Sordyl z SP nr 3 Kęty, która przygotowała obiekt do turnieju oraz zapewniła obsługę sędziowską, złożoną z uczniów kęckiej ,,trójki”. W sprawnym przeprowadzeniu turnieju pomogli jej nauczyciele-opiekunowie zawodników uczestniczących w turnieju, a biuro zawodów poprowadził Pan Jacek Drozdowski.

Była to pierwsza z planowanych IV rund rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego. Zawodnicy i szkoły otrzymują punkty za uzyskane miejsca w poszczególnych turniejach, po których nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu rozgrywek. Dwie pierwsze rundy to gry singlowe, natomiast dwie kolejne zawodnicy rozegrają w formie gier podwójnych.

W kategorii dziewcząt wystartowało łącznie 41 dziewcząt z siedmiu szkół. W grupie dziewcząt mecze w pierwszej fazie rozegrano w 8 grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie pierwsze dwa miejsca z grup zagrały systemem pucharowym o wejście do finału, gdzie zwycięskie drużyny rywalizowały o miejsca I-VIII. W kategorii dziewcząt I m zajęła     Zuzanna Handy z SP 1 Kęty, na II miejscu uplasowała się Kamila Klęczar z Witkowic, a III miejsce wywalczyła jej klubowa koleżanka Barbara Dąbrowska . Wszystkie dziewczęta, które zajęły miejsca na podium uczestniczą regularnie w zajęciach klubowych i prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności.

Atmosfera rywalizacji była bardzo emocjonująca, dzieci, dla których często był to pierwszy turniej w życiu, przeżywały swoje zwycięstwa i porażki, lecz wszystko odbywało się w duchu sportowej rywalizacji. Dziewczęta za miejsca I-III otrzymały pamiątkowe medale. Organizatorzy turnieju są bardzo zadowoleni z zaskakująco dobrej frekwencji oraz poziomu startujących zawodniczek. Kolejny turniej rozgrywany w formie gier pojedynczych dla tej grupy wiekowej, tym razem dla chłopców, odbędzie się 14 listopada. Zapraszamy chętnych do włączenia się do naszej rywalizacji.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice