CZWARTOKLASIŚCI NA PÓŁMETKU ROZGRYWEK AKADEMII MINI SIATKÓWKI W KĘTACH

W dniach 11 i 12 stycznia w sali gimnastycznej SP 2 w Kętach odbył się drugi turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców klas czwartych. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Nowej Wsi, Porąbki, Witkowic, Bulowic, SP1, 2 i 3 Kęty. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Frekwencja na zawodach była wyższa w stosunku do rundy inauguracyjnej.

W kategorii dziewcząt wystartowały łącznie 32 dziewczęta, a w grupie chłopców rywalizowało 30 uczestników. Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie grupowo-pucharowym, do którego awansowało po dwóch najlepszych zawodników z grup. W kategorii dziewcząt I m zajęła Anna Durańczyk z UKS Victoria Witkowice, pokonując w niezwykle zaciętym pojedynku, zaledwie jednym punktem Alicję Pszczółkę z SP Bulowice. III miejsce w tej rundzie wywalczyła Barbara Dąbrowska z Witkowic. W grupie chłopców najlepszy okazał się Filip Prochot z Millenium Porąbka, II m zajął Kamil Sadlik z SP 3 Kęty, a na III m po raz kolejny uplasował się Patryk Dwornik z SP 2 Kęty.

Jak zwykle zawody przebiegały w bardzo emocjonującej atmosferze, poziom turnieju był wysoki, a rywalizacja indywidualna umożliwiła dzieciom doskonalenie umiejętności techniczno-taktycznych i kształtowanie odporności psychicznej, niezbędnych do osiągania sukcesów w sporcie.

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji łącznej po II rundzie rozgrywek:

                DZIEWCZĘTA:

 Im PSZCZÓLKA Alicja (SP Bulowice) - 27 pkt

II m DURAŃCZYK Anna (Witkowice) - 25 pkt

III m DOMASIK Nikola (Witkowice) - 17 pkt

IVm DĄBROWSKA Barbara (Witkowice) - 12 pkt

 V m MATEJKO Dominika (Porąbka) - 8 pkt

VI m GAWĘDA Kornelia (Witkowice) - 8pkt

           HRAPKOWICZ Julia (SP 2 Kęty) - 8 pkt

           MAJDAK Sandra (Porąbka) - 8 pkt

             CHŁOPCY :

I m DWORNIK Patryk (SP 2 Kęty) - 20 pkt

II m STANCLIK Maciej (Porąbka) - 20 pkt

III m PROCHOT Filip (Porąbka) - 15 pkt

IV m GŁÓWKA Michał (Porąbka) - 14 pkt

 V m PSZCZÓLKA Szymon (Porąbka) - 13 pkt

 VI m SADLIK Kamil (SP 3 Kęty) - 12 pkt


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice