Chłopcy rozegrali w Bydgoszczy Turniej Talentów SOS Regionu Północ

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach 4-5 listopada w hali ZS nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków odbył się Regionalny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych chłopców Regionu Północ (województwa zachodniopomorskie, pomorskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie). Zawodnicy przez dwa dni prezentowali swoje umiejętności, a trenerzy wybrali kadry regionalne S.O.S

Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach - rocznik 2003 i rocznik 2004/2005. Zespoły zagrały każdy z każdym 3 sety bez względu na wynik (dwa do 25, trzeci do 15).

W obu kategoriach mecze były bardzo zacięte. W młodszej grupie o końcowym sukcesie zadecydował bezpośredni pojedynek, ponieważ dwa zespoły miały identyczny bilans zwycięstw, setów i małych punktów.

Trenerzy wybrali czterech najbardziej wartościowych zawodników turnieju. Zostali nimi: Bartłomiej Cieśliński (SOS Gdańsk), Marcel Pszczoła (SOS Pyrzyce), Igor Tysiak (SOS Krotoszyn) oraz Kacper Myszków (SOS Starogard Gdański).

Na zakończenie koordynator regionalny Krzysztof Felczak wraz z koordynatorami wojewódzkimi (Zdzisław Gogol, Jerzy Komorowski, Walentyn Stopow i Grzegorz Witkowski) podali trenerów i składy kadr regionu.

Kadra rocznika 2004 - trenerzy Krzysztof Dobek i Piotr Robakowski

• Wyrzykowski Adam (Gdańsk)

• Ostój Bartłomiej (Krotoszyn)

• Kuras Piotr (Gdańsk)

• Tysiak Igor (Krotoszyn)

• Adamczyk Szymon (Starogard Gdański)

• Breszka Damian (Gdańsk)

• Myszków Kacper (Starogard Gdański)

• Bebel Aleksander (Bydgoszcz)

• Drzewiecki Jakub (Bydgoszcz)

• Zgórzyński Jakub (Bydgoszcz)

• Kaczmarek Kacper (Krotoszyn)

• Prus Miłosz (Starogard Gdański)

• Rutkowski Mateusz (Bydgoszcz)

• Malinowski Wojciech (Bydgoszcz)

• Siwicki Oliwier (Bydgoszcz)

• Gniazdowski Kasjan (Krotoszyn)

Kadra rocznika 2003 - trenerzy Mariusz Łobacz i Artur Hoffmann

• Woźny Tytus (Gdańsk)

• Bogucki Igor (Gdańsk)

• Małecki Kamil (Kwilcz/Szamotuły)

• Pawicki Szymon (Pyrzyce)

• Ratajewski Kacper (Ostrowite)

• Trzosek Kacper (Bydgoszcz)

• Podsadny Kacper (Krotoszyn)

• Pszczoła Marcel (Pyrzyce)

• Przybylski Wojciech (Piła)

• Grudzinski Mateusz (Nakło)

• Cieśliński Bartłomiej (Gdańsk)

• Kustosz Igor (Bydgoszcz)

• Wasita Michał (Świnoujście)

• Ziętek Jakub (Starogard Gdański)

• Szajda Kacper (Grudziądz)

• Haldorsen Jan (Kołobrzeg)

• Gaweł Jakub (Starogard Gdański)

Wyniki uzyskane podczas turnieju w roczniku 2003.

pomorskie - wielkopolskie 2:1 (25:16, 25:20, 14:16)

zachodniopomorskie - kujawsko-pomorskie 2:1 (23:25, 25:17, 15:13)

wielkopolskie - kujawsko-pomorskie 2:1 (25:20, 17:25, 15:11)

pomorskie - zachodniopomorskie 2:1 (25:18, 25:20, 12:15)

zachodniopomorskie - wielkopolskie 2:1 (25:14, 23:25, 15:3)

kujawsko-pomorskie - pomorskie 1:2 (26:28, 25:18, 9:15)

Kolejność końcowa:

1. pomorskie

2. zachodniopomorskie

3. wielkopolskie

4. kujawsko - pomorskie


Wyniki w kategorii klas VII (rocznik 2004 i młodsi)

pomorskie - wielkopolskie 1:2 (25:19, 21:25, 14:16)

zachodniopomorskie - kujawsko-pomorskie 0:3 (9:25, 10:25, 13:15)

wielkopolskie - kujawsko-pomorskie 1:2 (25:18, 21:25, 10:15)

pomorskie - zachodniopomorskie 3:0 (25:11, 25:8, 15:7)

zachodniopomorskie - wielkopolskie 0:3 (26:28, 15:25, 9:15)

kujawsko-pomorskie - pomorskie 1:2 (17:25, 25:8, 8:15)

Kolejność końcowa:

1. pomorskie

2. kujawsko - pomorskie

3. wielkopolskie

4. zachodniopomorskie


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice