Bełchatowski SOS z Gimnazjum nr 4 zwycięzcą Gimnazjady w łódzkim

• Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

We wtorek 5 kwietnia na obiektach sportowych w Działoszynie rozegrano finał województwa Gimnazjada 2016 w piłce siatkowej chłopców. Drużyna naszego gimnazjum po wygraniu zawodów rejonowych uzyskała awans do finałów. Tu już występują zespoły mistrzowskie z sześciu rejonów województwa. Spotkały się zespoły grające w lidze kadetów. I tak gry w finale dostąpiły zespoły:

Gimnazjum nr 8 z Łodzi (Mistrzowie województwa z ostatnich lat)

Gimnazjum nr 1 w Wieluniu

Gimnazjum w Rawie Mazowieckiej

Gimnazjum z Tomaszowa Mazowieckiego

Gimnazjum w Parzęczewie ( pokonali w rejonie stałego bywalca finałów, zespół Ozorkowa)

Gimnazjum SOS PG 4 Bełchatów

Po losowaniu przystąpiono do gier grupowych. I tam pierwsza niespodzianka. Zespół PG 1 Wieluń pokonał Mistrzów z zeszłego roku PG 8 Łódź. W pozostałych meczach tej grupy oba zespoły wygrały z Rawą Mazowiecką i kolejność w grupie była następująca:

1. PG 1 Wieluń

2. PG 8 Łódź

3. PG Rawa Mazowiecka

W grupie naszej pierwsze spotkanie dla Tomaszowa w starciu

z Parzęczewem. My pierwszy mecz gramy z Tomaszowem. Spotkanie nerwowe. Pierwszy set dość fajnie zagrany z zaangażowaniem, niepozbawiony błędów. Wygrywamy i druga partia już jest inna. Po przespanym początku gonimy przeciwników i doprowadzamy do nerwowej końcówki, którą na szczęście wygrywamy. 2-0 W meczu otwarcia jest dobrą zaliczką. Z drugim rywalem idzie jak po grudzie. Tu potrzebna była duża dawka emocji i tylko dobra postawa Konrada Matyjaszczyka

i Olka Minola pozwala na wygranie seta, który daje już awans do gry o złoto. Drugi set do wyniku 20-20 cały czas wyrównany za sprawą dobrze grających chłopców z Parzęczewa. Końcówka jest nasza i wygrana 2-0 pozwala osiągnąć już dobry wynik.

Finał z Wieluniem zaczyna się bardzo nerwowo. Przeciwnicy narzucają swój styl gry. Ławka również gra dopingując kolegów. Uzyskują z każdą chwilą przewagę. Zmiana z naszej strony na rozegraniu Dawida Filipka zastępuje Paweł Mielczarek. Niestety przewaga jest duża. 23 -12 Dla rywali i na zagrywkę udaje się Konrad Matyjaszczyk. To, co w sporcie jest najlepsze, bo nieprzewidywalne staje się naszym udziałem. Zaczynamy odrabiać straty punkt po punkcie. Dobra gra w polu i na bloku, zmniejsza przewagę z każdą chwilą. Tracimy zagrywkę dopiero przy stanie 24 -23 dla nas. Dobre przyjęcie i silny atak Roberta Węglewskiego , niewidocznego do tej pory zbyt często daje nam 25 punkt. Zagrywka i błąd rywali daje zwycięski punkt 26 -24. Niemożliwe stało się faktem i wygrywamy seta. Druga odsłona jest już dużo lepsza, a rywale tracą pewność z każdą straconą piłką. Uzyskujemy przewagę, której już nie oddajemy do końca seta. Mocnym atakiem ze skrzydła kończy spotkanie najlepszy zawodnik spotkania, kapitan zespołu Konrad Matyjaszczyk. Wybuch radości i coś, co było marzeniem do tej pory spełnia się jesteśmy Mistrzami Województwa 2016 i uzyskujemy prawo gry

w Finale Mistrzostw Polski szkół Gimnazjalnych wśród 16 najlepszych zespołów.

Jest to największe jak do tej pory osiągniecie naszej szkoły w piłce siatkowej chłopców. Po dwóch piątych miejscach w poprzednich latach Siatkarski Ośrodek Szkolny z PG 4 idzie w Polskę. Bełchatowska siatkówka młodzieżowa sięga po kolejny sukces. Finał Mistrzostw Polski Juniorów, Finał Mistrzostw Polski Kadetów oraz teraz Finał Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych, a to jeszcze nie koniec, bo Licealiści z Bełchatowa mają jeszcze przed sobą grę o finał.