Reprezentanci w Ełku. Niecodzienne spotkanie z kadrowiczami.

Okazję do niecodziennego spotkania miała młodzież z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Uczniów odwiedzili wielokrotni reprezentanci Polski w piłce siatkowej – Paweł Papke i Marcin Prus. 

Paweł Papke w narodowych barwach rozegrał 149 spotkań. To wielokrotny mistrz Polski, który z powodzeniem grał w europejskich pucharach. Po zakończeniu kariery oddał się działalności publicznej. Marcin Prus z kolei z biało-czerwonym orzełkiem na piersi rozegrał niemal sto meczów. Mistrz Europy i Świata juniorów, mający na koncie liczne sukcesy klubowe, swą karierę zmuszony był zakończyć z powodu kontuzji. Obecnie jest dziennikarzem sportowym oraz ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. 

Te funkcjonują w czterech ełckich podstawówkach, w tym w szkole sportowej. To inicjatywa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W ramach programu realizowane są szkolenia dzieci i młodzieży w minisiatkówce i siatkówce, przypomina Paweł Papke. 

Zapraszamy do obszernej relacji - https://radio5.com.pl/niecodzienne-spotkanie/
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice