Resovia Mistrzem Polski Kadetów

W finale mistrzostw Polski kadetów rozgrywanych w Proszowicach Resovia Rzeszów pokonała Jastrzębski Węgiel 3:2. KS Metro Warszawa pokonał AZS UWM Olsztyn 3:2 w meczu o brązowy medal. MVP turnieju został Mateusz Jóźwik (AKS V LO Resovia Rzeszów).

Mecz finałowy lepiej rozpoczęli zawodnicy Jastrzębia, którzy dobrze spisywali się w bloku. Resovia popełniała sporo błędów 6:2. Dzięki dobrej grze w kontrze rzeszowianom udało się doprowadzić do remisu 11:11. Blok Resovii oraz świetna zagrywka Marcina Komendy dała prowadzenie rzeszowskiemu zespołowi 18:14. Gracze trenera Artura Łozy kontynuowali dobrą grę 21:16. Wtedy Jastrzębie zabrało się za odrabianie strat 22:20. Ostatnie akcje należały jednak do Resovii 25:22.

Dobra gra po stronie rzeszowskiego zespołu układała się również w drugiej odsłonie. Po ataku Marcina Kani Resovia prowadziła 4:2. Jastrzębie jednak nie dało za wygraną i po serii skutecznych bloków przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść 10:8. Po chwili prowadzili już 15:10 i w tym momencie siatkarze z Podkarpacia popisali się serią świetnych akcji doprowadzając do remisu 15:15. Inicjatywę w końcówce przejęli gracze Jastrzębskiego Węgla, a partię zakończył efektowny blok Kwaśniewskiego i Kwolka 25:18.

W pierwszych akcjach trzeciego seta Jastrzębie ponownie dobrze spisywało się w bloku, a Resovia popełniała sporo błędów 9:2. Zawodnicy trenera Jarosława Kubiaka grali znacznie lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 16:7. Dobre zagrywki Wiczkowskiego oraz doskonała gra całego zespołu Resovii odwróciła szalę zwycięstwa na ich korzyść 21:19. Gracze trenera Artura Łozy nie oddali już tego seta i wygrali 25:23.

Pierwsze akcje czwartej odsłony należały do Jastrzębia, które bardzo dobrze zaprezentowało się w bloku 4:0. Ich przewaga z biegiem seta rosła. Świetną serią na zagrywce popisał się Bartosz Kwolek. Podopieczni trenera Jarosława Kubiaka zdeklasowali rywali w tej partii, wygrywając do 12.

Tie-break rozpoczął piekielnie mocny atak Kwolka. Gra toczyła się punkt za punk. W drużynie Resovii zdecydowanie wyróżniał się Mateusz Jóźwik. Po błędzie w ataku jastrzębskiego zespołu drużyny zamieniły się stronami przy stanie 8:5. Siatkarze trenera Artura Łozy zagrali fenomenalnie do końca partii i wygrali do 11.