PROJEKT U-16. KOLEJNA ODSŁONA PRZYGOTOWAŃ REPREZENTACJI POLSKI DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2004

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

PROJEKT U-16. KOLEJNA ODSŁONA PRZYGOTOWAŃ

REPREZENTACJI POLSKI DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2004

W dniach 27-29 grudnia Reprezentacja Polski dziewcząt rocznika 2004 przerwała świąteczny odpoczynek i przyjechała do Twardogóry po kolejne szlify w ramach przygotowań do projektu U-16. Tym razem najmłodsza kadra wzięła udział w silnie obsadzonym noworocznym turnieju młodziczek, którego organizatorem był klub Impel Wrocław.

18 zawodniczek zostało podzielonych na dwie ekipy i przez dwa dni rywalizowały z drużynami: MKS Dąbrowa Górnicza, UKS Piątka Turek, Atena Warszawa, Gedania Gdańsk, Impel Wrocław I, Impel Wrocław II. Warto nadmienić, że wszystkie klubowe drużyny w swoich szeregach miały w większości dziewczęta o rok starsze od naszych reprezentantek. Tym razem trenerzy Andrzej Krowiak i Artur Wójcik mogli obserwować zachowanie swoich wychowanek podczas meczu. Każda z dziewcząt miała okazję stanąć na boisku i zademonstrować swoje mocne strony w walce sportowej.

Najważniejszą kwestią nie były zwycięstwa, ale postawa zawodniczek na boisku. Szkoleniowcy obserwowali zachowania w czasie gry, umiejętność realizacji założeń taktycznych oraz cechy wolicjonalne: waleczność, determinację, „grę na punkty”, umiejętność utrzymania koncentracji w końcówkach setów.

Turniej, mimo iż rozgrywany był w okresie świątecznym  stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Świadczy o tym choćby Ilość meczy zakończonych tie breakami.

Wyniki drużyn Reprezentacji A i B

GRUPA A

GRUPA B

Kadra „A” – MKS Dąbrowa Górnicza 0:2

Kadra „A” – Gedania Gdańsk 2:0

Kadra „A” – Impel Wrocław I 2:0

Kadra „B” – Impel Wrocław II 2:1

Kadra „B” – Atena Warszawa 0:2

Kadra „B” – UKS 5 Turek 0:2

Półfinał:

Kadra „A” – Atena Warszawa 0:2

Mecz o miejsca V-VIII

Kadra „B” – Gedania Gdańsk 2:0

O III miejsce:

Kadra „A” – UKS 5 Turek 2:1

Mecz o V miejsce

Kadra „B” – Impel Wrocław I 0:2

 

Kolejność końcowa turnieju:

1.      Atena Warszawa

2.      MKS Dąbrowa Górnicza

3.      Reprezentacja Polski „A”

4.      UKS Piątka Turek

5.      Impel Wrocław I

6.      Reprezentacja Polski „B”

7.      Gedania Gdańsk

8.      Impel Wrocław II

Drużyny otrzymały pamiątkowe patery za zdobyte miejsce, a  najlepsze zawodniczki zostały wyróżnione nagrodami. W zespole Reprezentacji „A” wyróżnienie otrzymała Joanna Chorąża, a w drużynie Reprezentacji „B” najlepiej spisywała się Magda Kubas. Najbardziej wartościową zawodniczką całego turnieju wybrano Martynę Terlikowską z Ateny Warszawa.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice