MŚ U20 JUNIOREK: POLSKA - PERU 3:0

Polska pokonała w świetnym stylu Peru 3:0 (25:22, 25:20, 25:20) w trzecim meczu grupy B mistrzostw świata U20 juniorek, które rozgrywane są w Meksyku. Biało-czerwone zmagania w fazie grupowej zakończyły z dwoma zwycięstwami i jedną porażką na koncie, które pozwoliły im zająć pierwsze miejsce w grupie.

- Przeanalizowałyśmy grę naszych rywalek. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zagrać najlepszą siatkówkę i wygrać - powiedziała przed spotkaniem Weronika Centka, środkowa reprezentacji Polski.

Pierwsza partia nie zaczęła się dobrze dla polskiej drużyny. Na przerwie technicznej biało-czerwone przegrywały 6:8. Widać było trochę nerwowości w grze naszego zespołu. Po krótkiej przerwie podopieczne Waldemara Kawki uspokoiły swoją grę. W ataku dobrze spisywała się Zuzanna Górecka oraz Centka 14:14 i 16:15. Do końca seta gra była wyrównana, z małą przewagą reprezentantek Polski 21:18. W tym fragmencie gry należało pochwalić Polki za cierpliwą grę w obronie i kontrataku. Wygraną skutecznym atakiem z lewego skrzydła przypieczętowała Paulina Damaske 25:22.

Drugi set lepiej rozpoczął się dla zawodniczek z Peru 4:2. Biało-czerwone szybko odrobiły straty 4:4, a następnie objęły prowadzenie 10:8. Całą drużynę należało pochwalić za bardzo dobrą grę w ataku oraz polu serwisowym. Peruwianki miały duże problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki Polek, m.in. Centki. W ataku ręki nie wstrzymywała z kolei Damaske i Julia Orzoł. Polska nie dała sobie wyrwać z rąk wygranej w tej partii. Ostatni punkt asem serwisowym zdobyła wspomniana Centka 25:20.

Biało-czerwone poszły za ciosem i w trzecim secie szybko wypracowały niewielką przewagę punktową 4:2. Zespół z Peru ani myślał łatwo się poddać. Wyrównał wynik 12:12 i od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt. Przed przerwą techniczną dobrą serią zagrywek popisała się Górecka 16:14. W końcówce nasze zawodniczki dobrze grały blokiem 20:17. Do tego rywalki nie mogły sobie poradzić z przyjęciem serwisu Damaske 22:17. Końcówka to koncertowa gra Polski w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatni punkt w meczu dla polskiej drużyny zdobyła z lewego skrzydła Górecka 25:20.

Reprezentacja Polski wygrała dwa z trzech spotkań w grupie B. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu za trzy punkty podopieczne Waldemara Kawki z pierwszego miejsca awansowały do kolejnej rundy mistrzostw świata U20 juniorek.