MP KADETEK - OLECKO 2019: ZAKOŃCZENIE ETAPU GRUPOWEGO

Piątek był trzecim dniem mistrzostw Polski kadetek, które od środy rozgrywane są w Olecku. Dzisiaj drużyny zakończyły zmagania w fazie grupowej. W grupie A awans do półfinału wywalczyła drużyna Elite Volley Kraków i UKS Atena Warszawa. W grupie B natomiast awans do czwórki uzyskał KS Pałac Bydgoszcz oraz LTS Legionovia Legionowo.

Grupa A: KS Metro Warszawa – Elite Volley Kraków 0:3 (19:25, 19:25, 15:25) MVP Martyna Czyrniańska
Trzeci dzień mistrzostw Polski kadetek w Olecku rozpoczął się od spotkania warszawskiej i krakowskiej drużyny. Pierwsza partia była dość wyrównana, ale w końcówce dużo skuteczniejsze okazały się podopieczne Dariusza Pomykalskiego 25:19. Druga partia meczu do połowy toczyła się pod dyktando zawodniczek Elite Volley Kraków. W końcówce KS Metro zniwelowało stratę do dwóch oczek 18:20. Jednak końcówka to gra pod pełną kontrolą zespołu z Małopolski 25:19. Trzecia partia to bardzo dobra gra Elite Volley Kraków w każdym elemencie. Pewnie wygrała 25:15 i zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw Polski kadetek.

Grupa A: UKS Atena Warszawa – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:22, 25:16, 25:22) MVP: Wiktoria Kowalczyk
Pierwsza partia meczu była dość wyrównana, ale w końcówce zawodniczki KS Atena Warszawa zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 25:22. Drugi set od początku do końca rozgrywany był pod kontrolą podopiecznych Artura Wójcika. Bez większych problemów wygrały 25:16. W trzeciej odsłonie spotkania obie drużyny stoczyły zaciętą walkę. Należało pochwalić oba zespoły za walkę, ale ostatnie słowo należało do siatkarek ze stolicy, które zwyciężył 25:22 i awansowały z pierwszego miejsca w grupie do półfinału. Nagrodę MVP z rąk Jacka Kasprzyka, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej na koniec meczu odebrała Wiktoria Kowalczyk, rozgrywająca warszawskiej drużyny.

Grupa B: MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Energetyk Poznań 0:3 (20:25, 18:25, 13:25) MVP: Martyna Borowczak
Sesję popołudniową turnieju w Olecku otworzyło spotkanie MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Energetyk Poznań. Dwa pierwsze sety rozgrywane były pod pełną kontrolą zawodniczek z Poznania. Dobra skuteczność w ataku oraz odrzucająca zagrywka pozwoliła im wygrać partie odpowiednio 25:20 i 25:18. Trzeci set to koncertowa gra podopiecznych Marcina Orlika w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pewna wygrana 25:13.

Grupa B: KS Pałac Bydgoszcz – LTS Legionovia Legionowo 3:1 (25:22, 25:17, 14:25, 25:22) MVP: Zuzanna Kuligowska
Ostatnie piątkowe spotkanie miało ogromne znaczenia dla układu grupy B. Tak naprawdę LTS Leginovia już w czwartek zapewniła sobie awans do półfinału. Pozostawała kwestia, czy przystąpi do półfinału z pierwszego, czy drugiego miejsca. Pałac Bydgoszcz natomiast jeśli chciał znaleźć się w czwórce musiał pokonać dzisiaj legionowianki. Ponadto Enea Energetyk Poznań też miała szanse na awans do półfinału. Warunek był jeden - LTS Leginovia musiała wygrać. Pierwszy set był bardzo zacięty, ale ostatecznie w końcówce więcej spokoju zachowały podopieczne Rafała Gąsiora, które wygrały 25:22. Bydgoszczanki w kolejnym secie poszły za ciosem i bvardzo szybko narzuciły rywalkom swój rytm gry. Pewnie zwyciężyły 25:17 i tylko set dzielił ich od awansu do półfinału mistrzostw Polski. Jeśli ktoś sądził, że podopieczne Wojciecha Lalka złożą broń, ten był w błędzie. Trzeci set rozgrywały był pod ich pełną kontrolą, dzięki czemu małym nakładem sił wygrały 25:14. Krótka przerwa pozwoliła uspokoić grę zawodniczek z Bydgoszczy. Czwartą odsłonę meczu rozpoczęły z wysokiego "c" 11:1. LTS Legionovia walczyła do końca. W końcówce zniwelowała starty do jednego oczka 20:21. Jednak ostatnie nerwowe akcje należały do Pałacu, który wygrał 25:22. Obie drużyny awansowały do półfinału.

Wyniki i program mistrzostw Polski kadetek:
środa, 1 maja:
grupa A     MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – Elite Volley Kraków 2:3 (25:16, 25:21, 21:25, 17:25, 15:6)
grupa A     KS Metro Warszawa – UKS Atena Warszawa 1:3 (16:25, 19:25, 25:15, 23:25)

grupa B     LTS Legionovia Legionowo – Enea Energetyk Poznań 3:1 (17:25, 25:23, 25:23, 25:16)
grupa B     KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza  3:0 (25:15, 25:23, 25:9)

czwartek, 2 maja:
grupa A     Elite Volley Kraków – UKS Atena Warszawa 2:3 (20:25, 16:25, 25:17, 25:19, 10:15)
grupa A     MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – KS Metro Warszawa 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:20)

grupa B     Enea Energetyk Poznań – KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (12:25, 25:23, 21:25, 25:22, 15:8)
grupa B     LTS Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)

piątek, 3 maja:
grupa A     KS Metro Warszawa – Elite Volley Kraków 0:3 (19:25, 19:2, 15:25)
grupa A   UKS Atena Warszawa – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:22, 25:16, 25:22)
grupa B     MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Energetyk Poznań 0:3 (20:25, 18:25, 13:25
grupa B     KS Pałac Bydgoszcz – LTS Legionovia Legionowo 3:1 (25:22, 25:17, 14:25, 25:22)