EYOF: kadeci ze srebrem, kadetki szóste

Reprezentacja Polski kadetów spisała się w tym sezonie bardzo dobrze. Najpierw podopieczni trenerów Wiesława Czai i Sebastiana Pawlika zdobyli wicemistrzostwo Europy, później wywalczyli brązowy medal mistrzostw świata, a teraz wracają do Polski ze srebrnymi medalami Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF).

Nasi zawodnicy w holenderskim Utrechcie w drodze do finału wygrali wszystkie spotkania. Dopiero w meczu o złoty medal przeszkodą nie do przejścia okazał się zespół rosyjski. Podobnie jak w finale mistrzostw Europy Polacy przegrali z Rosją 1:3.

Finał EYOF:

Polska – Rosja 1:3 (17:25, 25:19, 18:25, 18:25)

Lekarz: Krzysztof Zając

Natomiast reprezentacja Polski kadetek w Utrechcie na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy zajęła szóstą lokatę. Polki w grupie przegrały 0:3 z Holandią i po tie-breakach pokonały Serbię i Grecję. Niestety bilans spotkań nie pozwolił im wejść do najlepszej czwórki. W walce o miejsca 5-8 pokonały 3:0 Turcję i przegrały 2:3 z Włochami. Polki to obecne mistrzynie Europy, które w niedzielę wylatują na mistrzostwa świata. Mamy nadzieję, że tam spiszą się lepiej niż w holenderskich zawodach.

Rozgrywające: Paulina Bałdyga, Karolina Szczygieł

Przyjmujące: Magdalena Damaske, Klaudia Grzelak, Karolina Piśla, Aleksandra Kazała

Środkowe: Małgorzata Śmieszek, Kornelia Moskwa, Joanna Pacak

Atakujące: Malwina Smarzek, Justyna Antosiewicz

Libero: Kinga Pasiut

Trenerzy: Grzegorz Kosatka, Marcin Widera

Fizjoterapeuta: Kazimierz Żmuda