Zawodniczki SOS SAN-Pajda Jarosław w finale Mistrzostw Polski kadetek

Idąc śladem swoich starszych koleżanek, czyli młodych seniorek U-23 oraz juniorek, najmłodsze siatkarki naszego klubu wywalczyły kolejny awans do turnieju finałowego MP kadetek. 

W rozegranym w dniach 5-7.05.2017 w Poznaniu turnieju półfinałowym pokonały zespoły ABiS SP64 Łódź 3:1 oraz MKS Dwójka Zawiercie 3:0. Uległy natomiast 1:3 gospodarzowi turnieju Energetykowi Poznań i tym samym, zajmując II miejsce, znalazły się po raz drugi w historii klubu wśród ośmiu najlepszych kadeckich zespołów w Polsce. Pierwszy awans kadetek do finału Mistrzostw Polski miał miejsce w sezonie 2012/2013, w którym zajęliśmy VI miejsce. W skład zespołu, podobnie jak dzisiaj, wchodziły uczennice SOS z roczników 1996 i 1997.  

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 24-28.05.2017 w Słupsku. Już dziś nasze młode siatkarki zapowiadają ostrą walkę o medale, choć biorąc pod uwagę fakt, że na tym etapie rozgrywek pozostały już tylko zespoły wybitne, będzie to nie lada trudne zadanie.

Uczennice SOS ZSSChiO i SOS Gimnazjum Nr 4 w Jarosławiu biorące udział w rozgrywkach kadetek to: Klaudia Kamińska, Kinga Michalska, Kinga Magierowska, Klaudia Ciurko, Monika Rusinek, Jagoda Stokłosa, Gabriela Ozimek, Klaudia Wach, Jagoda Lubas oraz SOS V LO Rzeszów- Hanna Słotarska a także SMS Szczyrk : Gabriela Makarowska i Julia Serowiecka.

Jolanta Pajda, Piotr Cholewa


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice