MP KADETEK - OLECKO 2019: KLASYFIKACJA I NAGRODY INDYWIDUALNE

MP kadetek - Olecko 2019: KS Pałac Bydgoszcz złotym medalistą

UKS Atena Warszawa przegrała z KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (15:25, 22:25, 21:25) w meczu o złoty medal mistrzostw Polski kadetek, które od środy do niedzieli rozgrywane były w Olecku. MVP została wybrana Oliwia Durka. Brązowy medal wywalczyła LTS Legionovia Legionowo. Sponsorem turnieju była firma PKN ORLEN.

Warszawska drużyna w sobotę bardzo cieszyła się z awansu do finału mistrzostw Polski. - Przyjechałyśmy do Olecka z nastawieniem na zdobycie medalu. Powiedziałyśmy sobie, że niezależnie od tego, kto będzie stał po przeciwnej stronie siatki damy z siebie wszystko. Skupiamy się na swojej grze. Robiłyśmy wszystko, aby swoją dobrą grą udowodnić, że zasługujemy na miejsce, w którym się znajdujemy - wyznała Sonia Stefaniak, zawodniczkaUKS Atena.

- Uważam, że zasłużenie awansowałyśmy do finału. Naszym atutem jest to, że jesteśmy walecznym zespołem. Właśnie tej walki uczył nas trener. Finał będzie bardzo zacięty, ponieważ Atena Warszawa to bardzo dobra drużyna. Zapowiada się zacięty bój - powiedziała natomiast przed spotkaniem Paulina Rejter, zawodniczka KS Pałac Bydgoszcz.

Pierwsza partia finałowego meczu do stanu 9:9 była wyrównana. Następnie inicjatywę na boisku przejęły bydgoszczanki, które objęły prowadzenie 14:9. W dalszej części zespół z Bydgoszczy kontrolował grę. Warszawskiej drużynie nie można było odmówić walki, ale ostatnie słowo należało do Pałacu, a dokładnie do Pauliny Rejter, która zaatakowała skutecznie z prawego skrzydła 25:15.

Drugi set był bardziej wyrównany. Zespoły grały punkt za punkt 12:12. W dalszej części serią bardzo odbrych zagrywek popisała się Wiktoria Muther 16:12. Podopiecznym Rafała Gąsiora nie można było odmówić walki. W drugiej połowie seta zniwelowały startę do dwóch oczek 15:17. Przez moment wydawało się, że Atena Warszawa ma pod kontrolą grę w tym secie 20:16. Nic bardziej mylnego. Bydgoszczanki przetrzymały trudny fragment w swojej grze i doprowadziły do remisu 20:20. Serią dobrych serwisów popisała się Karolina Legień 23:20. Pałac nie dał sobie już wyrwać z rąk wygranej. Po autowej zagrywce Wiktorii Kowalczyk cieszył się ze zwycięstwa 25:22.

W trzecim secie żadnej drużynie nie można było odmówić walki. W drugiej połowie seta Pałac Bydgoszcz wypracował sobie kilka oczek przewagi 20:16. Do końca była zacięta rywalizacja, ale ostatnie słowo należało do zespołu z Bydgoszczy, który wygrał tę partię 25:21 i całym mecz 3:0! Na koniec turnieju stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski kadetek - Olecko 2019!

Nagrody indywidualne MP kadetek – Olecko 2019
MVP: Paulina Rejter (KS Pałac Bydgoszcz)
Najlepszy rozgrywająca: Wiktoria Kowalczyk (UKS Atena Warszawa)
Najlepszy przyjmująca: Zuzanna Kuligowska (KS Pałac Bydgoszcz)
Najlepszy atakująca: Aleksandra Jedut (UKS Atena Warszawa)
Najlepszy blokująca: Sonia Stefanik (UKS Atena Warszawa)
Najlepszy libero: Izabela Dąbrowska (LTS Legionovia Legionowo)

środa, 1 maja:
grupa A     MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – Elite Volley Kraków 2:3 (25:16, 25:21, 21:25, 17:25, 15:6)
grupa A     KS Metro Warszawa – UKS Atena Warszawa 1:3 (16:25, 19:25, 25:15, 23:25)
grupa B     LTS Legionovia Legionowo – Enea Energetyk Poznań 3:1 (17:25, 25:23, 25:23, 25:16)
grupa B     KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza  3:0 (25:15, 25:23, 25:9)

czwartek, 2 maja:
grupa A     Elite Volley Kraków – UKS Atena Warszawa 2:3 (20:25, 16:25, 25:17, 25:19, 10:15)
grupa A     MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – KS Metro Warszawa 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:20)
grupa B     Enea Energetyk Poznań – KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (12:25, 25:23, 21:25, 25:22, 15:8)
grupa B     LTS Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)

piątek, 3 maja:
grupa A     KS Metro Warszawa – Elite Volley Kraków 0:3 (19:25, 19:2, 15:25)
grupa A     UKS Atena Warszawa – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:22, 25:16, 25:22)
grupa B     MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Energetyk Poznań 0:3 (20:25, 18:25, 13:25
grupa B     KS Pałac Bydgoszcz – LTS Legionovia Legionowo 3:1 (25:22, 25:17, 14:25, 25:22)

sobota, 4 maja:
Mecz o VII miejsce: KS Metro Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:21, 20:25, 25:27, 25:27)
Mecz o V miejsce: MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki - Enea Energetyk Poznań 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:18)
I półfinał: UKS Atena Warszawa - LTS Legionovia Legionowo 3:1 (28:26, 25:18, 18:25, 25:17)
II półfinał: KS Pałac Bydgoszcz - Elite Volley Kraków 3:0 (25:16, 25:17, 25:21)

niedziela, 5 maja:
Mecz o III miejsce: LTS Legionovia Legionowo - Elite Volley Kraków 3:0 (25:14, 25:9, 25:15)
Finał: UKS Atena Warszawa - KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (15:25, 22:25, 21:25)

Sponsorem głównym turnieju MP kadetek jest firma PKN ORLEN.