MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK – KĘTRZYN 2019

W Kętrzynie rozpoczęły się finały mistrzostw Polski juniorek. Na Warmii i Mazurach zameldowało się osiem najlepszych drużyn z kraju. Głównym sponsorem finałów jest PKN ORLEN.

W rywalizacji o tytuł czempionek kraju pozostało osiem drużyn i są  nimi: KS Pałac Bydgoszcz, MUKS Dagfil Tomaszów Mazowiecki, Budowlani Łódź i MKS Dąbrowa Górnicza (grupa A) oraz SPS Volley Piła, LTS Legionovia Legionowo, ENEA Energetyk Poznań oraz MKS San Pajda Jarosław (grupa B). Z najlepszej ósemki z poprzedniego sezonu zameldowały się cztery zespoły.

Transmisje spotkań można śledzić tutaj

GRUPA A: KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (26:24, 20:25, 28:26, 23:25, 9:15), MVP: Matylda Grabowska.

W pierwszej partii zawodniczki Pałacu Bydgoszcz musiały gonić wynik w czym pomogły bardzo dobre serwisy Zuzanny Kuligowskiej. Ostatecznie bydgoszczanki wygrały na przewagi. Drugi set należał jednak do klubu z Dąbrowy Górniczej. W trzecim, znów po sporych emocjach, lepsze okazały się zawodniczki Pałacu, które ewidentnie lepiej radziły sobie w nerwowych końcówkach. Podobnie było w czwartej odsłonie, gdzie po zaciętej walce doprowadziły do remisu i napsuły sporo krwi swoim rywalkom. W tie-breaku dąbrowianki kontrolowały grę i ostatecznie zapisały mecz na swoim koncie.

GRUPA A: MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki – Budowlani Łódź 3:1 (26:24, 25:19, 24:26, 25:19), MVP: Oliwia Kubryn

Pierwszy set miał wyrównany przebieg, a jeśli tylko między obiema drużynami pojawiała się wyraźna dysproporcja, to strata szybko była odrabiana. Ostatecznie na przewagi wygrała ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego. Rozpędzone zawodniczki MUKS zaprezentowały dobry poziom w kolejnej odsłonie, a własne błędy łodzianek tylko dodawały im animuszu. W trzecim secie zawodniczki Budowlanych wykazały się ogromną determinacją, która pozwoliła im przedłużyć ich szanse w spotkaniu. Czwarty set po raz kolejny padł jednak łupem siatkarek z Tomaszowa, które zanotowały pierwszą wygraną w turnieju.

GRUPA B: SPS Volley Piła  – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:23, 25:13, 25:16), MVP: Zuzanna Szperlak

Pierwszy set idealnie wpisał się w poziom gry inauguracyjnego dnia finałów mistrzostw Polski i obfitował w wiele emocji. Ostatecznie po zaciętej końcówce, o dwa punkty lepsze okazały się pilanki. W drugiej odsłonie wyraźnie zarysowała się dysproporcja między obiema drużynami a SPS Volley bez żadnych problemów pokonał MKS SAN-Pajdę. W trzecim secie zawodniczki z Jarosława nie zanotowały przełamania w grze, a w konsekwencji musiały uznać przegraną w trzech setach na otwarcie turnieju.

GRUPA B: LTS Legionovia Legionowo – ENEA Energetyk Poznań 3:1 (18:25, 25:13, 25:19, 25:17), MVP: Agata Plaga

Do 15 punktu set miał wyrównany przebieg i ciężko było wskazać jego ostatecznego zwycięzcę. W końcówce jednak poznanianki zachowały więcej chłodnej głowy i potrafiły obrócić wynik na swoją korzyść, dzięki czemu objęły prowadzenie w meczu. Kolejne odsłony należały jednak do mistrzyń Polski, które "wskoczyły" na swój właściwy poziom gry i pewnie kroczyły po zwycięstwo w spotkaniu. Ostateczny nokaut poznaniankom zadał...sufit od którego po spektakularnej obronie odbiła się piłka.

W trakcie MP juniorek realizowany jest program Red Bull "Siatkarskie Skrzydła". Jego laureatki poddane zostaną specjalistycznym badaniom medycznym, które pomogą im wypracować optymalny plan treningowy i efektywniej wykorzystać naturalne predyspozycje.

Harmonogram i wyniki Mistrzostw Polski Juniorek – Kętrzyn 2019:

10 kwietnia (środa):

10:00 - (Grupa A) - KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (26:24, 20:25, 28:26, 23:25, 9:15), MVP: Matylda Grabowska.

12:00 - (Grupa A) - MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki – Budowlani Łódź 3:1 (26:24, 25:19, 24:26, 25:19), MVP: Oliwia Kubryn

16:00 - (Grupa B) -  SPS Volley Piła  – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:23, 25:13, 25:16), MVP: Zuzanna Szperlak

18:00 - (Grupa B) - LTS Legionovia Legionowo – ENEA Energetyk Poznań 3:1 (18:25, 25:13, 25:19, 25:17), MVP: Agata Plaga