Kampy reprezentacji Polski S.O.S.

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
W dniach od 18-29 lipca w Białej Podlaskiej odbyły się zgrupowania reprezentacji Polski Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Brały w nich udział zawodniczki i zawodnicy z roczników 2004 i 2003 u dziewcząt oraz 2003 i 2002 u chłopców. 

Po 36 osób w każdej kadrze pracowało pod okiem doświadczonych trenerów. Celem tych kampów była poprawa elementów technicznych jak również praca nad motoryką. 
Uczono podstaw przemieszczania i poruszania się po boisku. Dbano o doświadczenie przygotowujące do późniejszej pracy na siłowniach. Zajęcia prowadzili fizjoterapeuci i osoby od motoryki. 

Zawodnicy uczeni byli podstaw technik podnoszenia oraz stabilizacji postawy.
Dwa treningi w blokach dawały dużą wiedzę dla trenerów jak również uważano na wzrost umiejętności zawodników. 

Był oczywiście czas na dyskusje i wymianę poglądów na temat pracy trenerskiej i szukanie jak najlepszych rozwiązań. Podopieczni S.O.S. w niedługiej przyszłości powinny zostać kompletnymi i dobrze wyszkolonymi profesjonalistami, gotowymi do gry na najwyższym poziomie. Zgrupowanie trwało do 29 lipca i obejmowało bloki, które zakończyły się odnową biologiczną i relaksem na basenie. 

Istotą kadry było także jest wpojenie odpowiednich nawyków na treningach oraz odpowiedniej diecie, która pozwoli na dobry rozwój.

Dziękujemy, że byliście razem z nami i... do zobaczenia na siatkarskich parkietach!

Foto i materiał: https://www.facebook.com/Puha-Volley-695224897249957/
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice