Kadeci NTS Trójka Nakło wśród 16 najlepszych zespołów w Polsce. Znany już jest podział na grupy półfinałowe

W niedzielę dwunastego marca w Ostródzie odbyły się ostatnie mecze Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetów. NTS Trójka Nakło, grający na turnieju w Ostródzie, po zaciętym finale z Metrem Warszawa zajął drugie miejsce w turnieju, przegrywając 2:3.

Początek spotkania pokazał, że obie ekipy prezentują podobny, bardzo dobry poziom. Do stanu 15:15 drużyny grały punkt za punkt, jednak w końcówce lepsi okazali się zawodnicy stołecznego Metra. W drugiej partii kadeci NTS-u wyszli na boisko kompletnie zdekoncentrowani i jakby załamani po pierwszym secie. Warszawa zaczęła ją dużo lepiej, od początku budując przewagę (10:6, 15:10). Młodzi siatkarze z Nakła nie nawiązali walki i przegrali do 16. W trzeciej odsłonie gra nakielan wyglądała już dużo lepiej. Wiedzieli, że wykorzystali już margines błędów. W połowie partii NTS Trójka osiągnął kilkupunktową przewagę, którą dowiózł do końca wygrywając do 22. W kolejnym secie Metro wróciło do gry z dwóch pierwszych partii i pewnie prowadziło kilkoma punktami (12:8). Przy stanie 14:10 w polu zagrywki stanął Antoni Kwasigroch. Po serii jego dobrych serwisów i skutecznej grze całego zespołu na tablicy wyników pojawił się wynik 16:14 dla NTS-u. Sześć punktów z rzędu napędziło nakielan, a ich gra wyglądała coraz lepiej. AMAN stopniowo powiększał przewagę i wygrał do 20. O zwycięstwie w turnieju zadecydował tie-break. Piątą odsłonę kadeci z Nakła zaczęli bardzo dobrze i prowadzili już 3:0. Wydawało się, że NTS przejął inicjatywę w meczu. Wtedy trener Metra wziął czas wybijając tym samym nakielan z rytmu. Po time-oucie warszawiacy zdobyli aż 9 punktów z rzędu i nie przeszkodziły im przerwy na żądanie trenera Artura Sierzchuły. Przy wyniku 12:5 na boisku pojawił się Dorian Płócienniczak, który pokazał się z dobrej strony zastępując na zagrywce Macieja Świtalskiego. Od stanu 14:7 NTS zdobył cztery punkty z rzędu, ale było to za mało by wygrać w tym secie. Metro wykorzystało piątą piłkę meczową i wygrało cały mecz 3:2.

Ta wygrana dała im nie tylko wygraną w turnieju, ale także możliwość rozgrywania Półfinału Mistrzostw Polski u siebie. Turnieje półfinałowe odbędą się w dniach od 31 marca do 2 kwietnia.

Po finale zostali wybrani najlepsi zawodnicy każdej drużyny, z nakielskiej ekipy MVP zespołu został Filip Kuczkowski.

Metro Warszawa - AMAN NTS Trójka Nakło 3:2 (25:19, 25:16, 22:25, 20:25, 15:11)

NTS wystąpił w składzie: Krzysztof Baran (kpt), Filip Jarczyński, Jakub Czerwiński, Jakub Jaruzal, Borys Leppert, Maciej Świtalski, Filip Kuczkowski, Mikołaj Gardyza, Jakub Ziółkowski, Piotr Szarszewski, Mateusz Wałoszyński, Dorian Płócienniczak, Jakub Majewski oraz Antoni Kwasigroch.

Jak informuje strona pzps.pl, w piątek, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie półfinałowych grup mistrzostw Polski kadetów, którzy zagrają w Częstochowie, Świnoujściu, Jastrzębiu-Zdroju oraz Rzeszowie. Turnieje odbędą się od 31 marca do 2 kwietnia. Finały zaplanowano od 3 do 7 maja w Olecku.