IX miejsce siatkarzy z kraśnickiego PG nr 1 na Mistrzostwach Polski w Elblągu

W dniach 14-17 czerwca 2017 r. w Elblągu odbył się Finał Ogólnopolskiej Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców.

W zawodach wzięło udział 16 najlepszych gimnazjów w Polsce. Reprezentujący województwo lubelskie, bardzo dobrze spisali się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, którzy w klasyfikacji końcowej zajęli IX miejsce.

Rozlosowano 4 grupy po 4 zespoły. W swojej grupie kraśniczanie rozegrali trzy mecze. W pierwszym, jak później okazało się najważniejszym meczu, po zaciętej grze przegrali w tie breaku z Gimnazjum nr 12 z Kielc 2:1 (22:25, 30:28, 17:15). Wygrana dawałaby wyjście z grupy z drugiej pozycji i dalszą grę o miejsca 1-8. W drugim z Gimnazjum nr 3 z Olsztyna wygrali 2:0 (25:21, 25:22), a w trzecim przegrali z wicemistrzem turnieju SS Rzeszów 2:0 (25:14, 25:23).

Zajmując trzecią pozycję w grupie walczyli o miejsca 9-12. Ostatecznie udało się zająć najlepsze z możliwych miejsc, dzięki wygranej w półfinale  z Gimnazjum nr 4 Bełchatów 2:0 (25:11, 25:14), i w finale z Gimnazjum nr 46 Kraków 2:0 (25:18, 25:22).

Drużyna kraśnickiej szkoły  S.O.S. zagrała w składzie: Krystian Grabowski, Jakub Bieniek, Bartosz Dąbrowski, Oliwier Pastuszka, Piotr Tomas, Sebastian Wnuk, Adam Geneja, Kamil Janik, Krzysztof Kufel, Kacper Ołownia, Marcin Wójtowicz i Bartłomiej Sadowski.

Trenerem zespołu był p. Mieczysław Biernacki.

Drużyna i trener przekazują podziękowania sponsorom, którzy finansowo wsparli wyjazd:

-Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku p. Dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska (zakup nowych strojów sportowych oraz koszty zakwaterowania i wyżywienia),

- Prezes Zarządu Fabryki Łożysk Tocznych p. Grzegorz Jasiński (usługa transportowa),

- Nadleśnictwo Kraśnik. Lasy Państwowe, Nadleśniczy Waldemar Kuśmierczyk,

- GUMET Sz. Geneja Spółka Jawna – Kraśnik.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice