Ćwierćfinał MP kadetów w Żorach

W dniach 09-12.03.2017 w Żorach odbył się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej.

SOS Nysa pod szyldem klubu AZS PWSZ Nysa reprezentował województwo opolskie. W ćwierćfinale wzięło udział sześć drużyn podzielonych na dwie trzy-zespołowe grupy. Nam przyszło się zmierzyć w pierwszej fazie turnieju z zespołami z Wałbrzycha i Radlina. Pierwszy mecz przysporzył wiele emocji, a nasi zawodnicy wyszli z bardzo dużych opresji ponieważ przegrywali już 0:2 w setach. Na szczęście udało się spotkanie odwrócić na swoją korzyść i w piątym secie kontrolując sytuację dowieźć zwycięstwo. Po meczu pierwszy trener drużyny Marcin Dykta nie krył zadowolenia.

W drugim spotkaniu przeciwnikiem był zespół Górnika Radlin, który w swoim składzie miał reprezentanta kraju Grygla. Nasi zawodnicy zagrali najlepszy mecz turnieju i wygrali w trzech setach, nie pozostawiając złudzeń, kto był lepszy w tym dniu. Trzeba dodać ,że podczas meczu nasz podstawowy atakujący doznał skręcenia stawu skokowego i nie mógł kontynuować gry. Dzięki zwycięstwu wyszliśmy z grupy z kompletem punktów i sporymi szansami na awans. Kolejnym przeciwnikiem był zespól MKS Andrychów ,który w swojej grupie wygrał jedno spotkanie i przegrał mecz z Jastrzębskim Węglem.

Zwycięstwo w tym arcyważnym meczu dawało nam pewność awansu do Półfinałów Mistrzostw Polski. Zaczęliśmy ten mecz bardzo nerwowo i przegraliśmy pierwszą partię. Podobnie było w drugim secie i w tym momencie bardzo oddalił się od naszego zespołu upragniony Półfinał MP. Od trzeciego seta nasz zespół zaczął grać o wiele lepiej ,a trener kadry Polski Maciej Zendeł ,który pojawił się na widowni raz po raz oklaskiwał udane zagrania naszej drużyny. Doprowadziliśmy do piątego seta ,który miał decydować o zwycięstwie. Uzyskaliśmy 3 punktową przewagę na początku partii ,ale zespół z Andrychowa nie dawała wygraną ,przy stanie 13:13 trener Marcin Dykta poprosił o drugą przerwę. Moment wytchnienia dał nam dodatkowych sił i ostatnie to AZS PWSZ Nysa cieszyło się ze zwycięstwa 18:16 i w całym meczu 3:2. Należy jeszcze dodać, że kapitan naszej drużyny Alan Wolak w jednej z pierwszych akcji został tak nieszczęśliwie trafiony piłką w palca ,że okazało się po meczu , iż jest on złamany ( cały mecz nasz kapitan pozostał na boisku walnie przyczyniając się do zwycięstwa). Ostatni mecz turniej graliśmy z gospodarzami a stawką było pierwsze miejsce . Niestety nie mogliśmy skorzystać z wszystkich podstawowych zawodników. Musieliśmy uznać wyższość rywala z Jastrzębia.

Po turnieju trener zespołu Marcin Dykta powiedział: Bardzo cieszę się z awansu ,niepokoją kontuzje dwóch podstawowych zawodników. Mam nadzieję ,że będą oni gotowi na półfinał ,który odbędzie się za trzy tygodnie. Turniej kosztował mnie sporo nerwów ,na szczęście wszystko zakończyło się sukcesem. Jeszcze raz chciałbym z tego miejsca pogratulować zawodnikom i podziękować trenerom Bartkowi Dykcie i Romanowi Palaczowi ,którzy byli ze mną i pomagali jak mogli.