Wiosenny turniej "czwórek" w gimnazjum SOS. nr 3 w Olsztynie

26.04.2014 w Gimnazjum nr 3 w Olsztynie zorganizowany został Wiosenny Turniej czwórek siatkarskich chłopców i dziewcząt .
Turniej zorganizowano w ramach promocji SOS. oraz klas sportowych działających przy tym gimnazjum.

W turnieju wzięły udział drużyny szkół podstawowych z Olsztyna i z Tuławek oraz adepci Akademii Siatkówki Adama Kuriana: dziewczęta 8 drużyn i chłopcy 6 drużyn. Dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach po czym zwycięzcy walczyli o I miejsce a drużyny, które zajęły miejsca drugie w grupach grały o miejsce III.

Turniej wygrały zawodniczki Akademii Kuriana przed drużyną Szkoły Podstawowej nr 7 z Olsztyna i drużyną mieszaną z kilku szkół podstawowych (SP 30, SP 6 i SP 13). Czwarte miejsce przypadło dziewczynkom ze Szkoły Podstawowej w  Tuławkach.

W turnieju chłopców rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Końcowa tabela kształtowała się następująco: UKS „Absolwent S.C.” Olsztyn przed Szkołą Podstawową nr 7 z Olsztyna i Szkołą Podstawową nr 3 z  Olsztyna. Czwarte miejsce zajęli chłopcy z AZS UWM Olsztyn.

Drużyny zajmujące miejsca I – IV otrzymały puchary a miejsca I- III medale ufundowane przez Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Olsztynie a zawodnicy indywidualne nagrody – statuetki – w kategoriach:
•    najlepszy /a rozgrywający/a
•    najwszechstronniejszy/a
•    najlepszy/a atakujący/a
Oprawę sędziowską jak i pomoc techniczną, i organizacyjną stanowili chłopcy z II i I  klasy sportowej SOS. oraz uczennice
I klasy sportowej Gimnazjum nr 3 w Olsztynie.