Krotoszyńska Akademia SOS. organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Mikołajkowego

Dwadzieścia zespołów z Wielkopolski, Śląska, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny oraz województwa Zachodnio-Pomorskiego i Pomorskiego rywalizowało w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców, który w dniu 4 grudnia 2015 odbył się w obiektach sportowych Gimnazjum SOS. Krotoszyn. Patronat nad turniejem objął burmistrza Krotoszyna.

Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe szranki stanęło aż ośmiu finalistów czerwcowych Mistrzostw Polski w tym brązowy medalista UKS Plas Warszawa. Na zawody poza gospodarzami dotarły zespoły z Warszawy, Częstochowy, Grudziądza, Wałcza, Wrześni, Milicza, Kędzierzyna- Koźle, Poznania i Turku.

Początkowo zespoły zmagały się w czterech pięciozespołowych grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do drugiego etapu zawodów gdzie systemem pucharowym walczono o zwycięstwo w turnieju.
W pierwszym etapie zespoły grały jednego seta do 25 punktów, w drugim już do dwóch wygranych setów do 15 punktów, tie-break do 11.

Mecz finałowy, w którym przeciwnikiem gospodarzy był utytułowany zespół z Kędzierzyna- Koźle był prawdziwą siatkarską ucztą. Nie brakowało w nim pięknych siatkarskich akcji, zaciętej walki oraz wielkich emocji.

Pierwszy set to dominacja zespołu z Opolszczyzny, który mocną zagrywką odrzucił krotoszynian od siatki i umiejętnie bronił wyprowadzając skuteczne kontrataki.

W drugim secie to podopieczni Piotra Robakowskiego rozpoczynają od prowadzenia 3:0 udanie zatrzymując blokiem atakującego Kędzierzynian. Przez cały set trwa walka, ale to gospodarze do końca utrzymują kilkupunktową przewagą wygrywając seta do dziesięciu.

W tie-breaku emocje sięgają zenitu, przy głośnym dopingu miejscowych kibiców oba zespoły pokazują  bardzo dojrzałą siatkówkę. Po zaciętej końcówce spotkania szala zwycięstwa przechyla się na stronę gości, a tie-brek kończy się wynikiem 11:8 dla Kędzierzyna.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Przedsiębiorstwo produkcyjno- handlowe Ewa z Krotoszyna, a czołowe zespoły nagrody i puchary. Wyróżniono również najlepszych zawodników turnieju.

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju minisiatkówki chłopców- Krotoszyn 4.12.2015